Upíři v Bronxu (2020)

60%
Takový pokus o upíří horor pro mladistvé, ale bez lesknoucích se upírů.

Upíři v Bronxu

Vampires vs. the Bronx

USA, 2020, 85 minut

 

Režie: Osmany Rodriguez

Scénář: Osmany Rodriguez, Blaise Hemingway

Hrají: Jaden Michael, Gerald Jones III, Gregory Diaz IV

 

Není to vyloženě dětský horor, i když to k němu opravdu nemá daleko. Je to ale rozhodně horor o dětech, a jak název napovídá, je celkem jasné, kde se bude odehrávat. Jsme v Bronxu, což rozhodně není nejklidnější oblast New Yorku a bílý člověk by se zde mohl v noci bát jen tak procházet, protože je tohle prostě sousedství, kde je barva pleti jednoduše trochu jiná. Ano, i zde se ukazují rozdíly.

Bude to... no spíš pro děti.

Ale snímek „Upíři v Bronxu“ jsou zde proto, aby bavili a nechtějí nutně řešit rasovou otázku, respektive spíš si z ní dělají srandu, když trojice kluků potká mladou bílou ženu a diví se, že se někdo takový odvážil do jejich čtvrti ještě po setmění. Sami jí varují, že to možná nebyl nejlepší nápad, ale ona jim řekne, že se právě přistěhovala a že by strašně ráda poznala nové lidi.

Hlavně mít kříže...

Jméno snímku „Upíři v Bronxu“ je tak trochu všeříkající, a tak nijak nepřekvapí tím, že skutečně jsem o upíry, kteří se přistěhovali do Bronxu. Ten anglický název je ještě trochu výstižnější, protože upozorňuje na to, že půjde o souboj upírů versus celý Bronx. Ale jasně, nejprve to začíná jako celkem souboj malý, kdy jeden kluk musí přesvědčit ostatní, že v sousedství jsou opravdu upíři.

...i při natáčení.

Ve snímku „Upíři v Bronxu“ nenajdete nic zásadě originálního, popravdě je to tak nějak všechno, co od hororu pro mladistvé očekáváte. Není zde komplikovaná zápletka, jsou zde jasně dané charaktery, a tak vás bohužel nečeká ani moc velké překvapení, ale na druhou stranu je zde i zábava, při které se docela daří zachovat to, abyste těm dětem drželi palce, i když jsou někdy otravné.

Jo, a fakt dojde i na upíry.

Americký snímek „Upíři v Bronxu“ je ukázkou toho, co chce Netflix nabídnout v podstatě všem věkovým kategoriím. Jasně, pro ty nejmenší to opravdu není, ale jinak by se dala přístupnost snížit v podstatě na deset let. Násilí je zde minimum, nahota skoro žádná, jen sem tam se docela daří tvořit atmosféru. Jinak je ale „Upíři v Bronxu“ primárně zábavný film a bohužel nic víc.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (upíři, děti)


Přidat komentář