Here Alone (2016)

45%
Možná ve světě po apokalypse není tak sama, jak si myslela.

Here Alone

USA, 2016, 98 minut

 

Režie: Rod Blackhurst

Scénář: David Ebeltoft

Hrají:

Lucy Walters (Ann)

Gina Piersanti (Olivia)

Adam David Thompson (Chris)

Shane West (Jason)

 

Snímku „Here Alone“ se musí nechat, že na to, že se jedná o celovečerní debut Roda Blackhursta, není to vůbec špatně natočené a je z toho poznat, že má tvůrce celkem pevnou ruku a ví, co chce natočit. Bohužel styl, který si pro snímek zvolil, není divácky snadný. Což nutně nemusí být chyba, ale bohužel to, co vypráví, není natolik objevné, aby to ten styl opodstatnilo.

 Je sama?

Snímek má prostředí, které je pro horor celkem oblíbené. Ve světě došlo k nějaké strašné apokalypse, lidstvo je v podstatě vyhlazeno a většina obyvatel je změněná v něco, co je nakažené a nakažlivé a primárně velmi nebezpečné. Jsou to zombie? Možná, ale není to zase tak zásadní. Lidé se prostě změnili a je potřeba se před nimi mít na pozoru, protože jinak se změníte také.

 Pěkný záběr.

Kde snímek začíná, to už je trochu jiné, nové. Máme zde osamocenou postavu. Dobře, to zase tak nové není. Ale přece jen je zde rozdíl v tom, že se jedná o ženu, což až tak standardní není. Tahle žena, Ann, je ženou soběstačnou, která dovede v novém světě existovat poměrně dobře bez toho, aby se musela spoléhat na jiné. Velkou část filmu, asi třetinu tvoří právě to, jak přežívá.

 Není sama.

Život se jí mění ve chvíli, kdy narazí na další přeživší. Právě v tu chvíli se její už tak nebezpečný život může stát ještě nebezpečnějším. Nutno říct, že snímek celkem standardně staví na lidských osudech a vztazích. Ale ani přesto se mu nedaří vytvořit pořádnou gradaci a příběh vás může mnohokrát zastihnout v momentech, kdy se nebavíte a moc vás ani nezajímá, co sledujete, jak to dopadne.

 Nebezpečí musí být odstraněno.

Unylost a pomalost tempa snímku „Here Alone“ je jeho poměrně velkým problémem, protože i když je natočen pevnou rukou, neznamená to, že příběh sám o sobě je skutečně dobrý. Ještě ta první třetina, kdy sledujeme hlavní hrdinku a její specifický život, může zaujmout, ale následně už to není ono a už není moc o co stát, protože to prostě nepřináší ten správný požitek, kdy byste s postavami skutečně trpěli.

 

Hodnocení: 45 %

Hororové filmy (survival)


Přidat komentář