Hladová noc (2001)

50%
Dobře rozpumpovaný akční upírský horor.

Hladová noc

The Forsaken

USA, 2001, 90 minut

 

Režie: J. C. Cardone

Scénář: J. C. Cardone

Hrají:

Kerr Smith (Sean)

Brendan Fehr (Nick)

Izabella Miko (Megan)

Johnathon Schaech (Kit)

 

Upírské akční béčko? A vlastně, proč ne, když je natočeno způsobem, který je celkem snesitelný, není otravný, není vyměklý, není diamantově lesklý, ale jede si svou, je docela dost drsný, a vůbec nevadí, že v tom není něco objevného, něco nového, co by vás dovedlo vyloženě položit do kolen. Stačí vám, že to je béčková hororová zábava, jízda od začátku do konce.

Asi bude střílet.

Tohle všechno americký film „Hladová noc“ splňuje. Příběh nás nijak nepřekvapí, je celkem jednoduchý a docela přímočarý. Vlastně jde jen o boj dobra se zlem. A pokud ne dobra se zlem, tak prostě o boj dvou skupin. Jedna skupina jsou relativně normální lidé, druhá skupina jsou upíři, kteří jdou po krvi, jak už to tak nějak odpradávna mají ve zvyku. Souboj, nijak překvapivě, bude krvavý.

Kdo s koho?

Sean (Kerr Smith) cestuje na svatbu svojí cesta. Cesta je dlouhá, benzín drahý a on potřebuje každý dolar. A tak s sebou veze mercedes, který by měl doručit. Jenže píchne. To by nebylo to nejhorší. Dokonce ani to, že vezme stopaře. Nakonec se ukáže, že nejhorší je skutečnost, že se pokusí pomoct dívce, která vypadá, že je na drogách, ale ve skutečnosti byla právě nakažena vampirismem. Je ještě čas ji zachránit.

Prostě Kerr Smith.

Sean zjišťuje, že stopař, kterého vzal, je také nakažený vampirismem. Ono se to dá totiž potlačit, ale ne nadlouho, i prášky jednou přestanou fungovat. Jedinou trvalou variantou je zabít toho, kdo na člověka nákazu přenesl. A tak stopař hledá upíra, který ho nakazil. A Sean mu chce pomoct. A pomoct také nakažené dívce. Jenže upíři se rozhodně nechtějí nechat jen tak chytit.

Namachrovaní upíři.

Americký snímek „Hladová noc“ je rychlý, je akční, ale přitom má dobré hororové momenty – třeba ten na pláži se povedl, a to i s tím, že to má pěkně brutální tečku. Celkově je možné o snímku „Hladová noc“ mluvit jako o docela brutálním, navíc jsou ty scény velmi dobře technicky provedené. Pokud nechcete nic víc než dobré akční béčko, „Hladová noc“ je fajn volba.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (upíři, béčka)


Přidat komentář