Hlasy (2020)

70%
Když se všude ozývají hlasy.

Hlasy

Voces

Španělsko, 2020, 97 minut

 

Režie: Ángel Gómez Hernández

Scénář: Santiago Díaz, Santiago Díaz, Ángel Gómez Hernández

Hrají: Rodolfo Sancho, Ana Fernández, Ramón Barea

 

Španělské horory se hodě zaměřují na rodinný aspekt, většinou tedy vztah dítěte a jeho rodiče, zejména matky. Tohle bylo patrné například i v tvorbě Guillerma del Tora, alespoň v začátcích, i když pravda, to je spíše Mexiko. Ale najdeme tento aspekt i u filmů jako „Mama“. A celkem logicky nechybí ani v případě snímku „Hlasy, který nám přinesla služba Netflix.

Všechno bude dobrý.

Ve filmu „Hlasy“ se hned na začátku objevuje další prvek, který j pro současné horory poměrně typický – a to je prvek stěhování. Mladá rodina se přestěhuje do nového domu. Otec, matka a syn. Jenže ji tak trochu nikdo neřekl, že to není úplně obyčejný dům, ale že to je stavba, jíž se přezdívá „dům hlasů“. A právě podivné hlasy tady noví nájemníci začnou brzy slyšet.

Opravdu to bude dobré?

Celkem logicky je první ovlivněnou osobou nejmladší člen rodiny, Eric, který je asi jako dítě náchylnější na paranormální jevy. To se mu trochu vymstí, protože tenhle film začíná tragédií, která je následně východiskem pro další dění. Ano, není to vyloženě emotivně slabý snímek, naopak, dokáže na diváka poměrně tlačit. A ke všemu je tu příběh, jenž není tak jednoduchý, jak se na první pohled zdá.

Ne,nejspíš ne...

Snímek „Hlasy“ má hned několik výhod, které z něj v očích hororových fanoušků dělá něco, co by nemělo být jen tak přehlíženo. Je to horor, kde se budete bát, alespoň trochu. V některých scénách se nejspíš leknete. A jo, hodně se zde na umocnění leknutí používá zvuk, ale to neznamená, že ty scény nefungují. A pak je tu ještě docela dobré monstrum, které samo o sobě je velmi nepříjemné na pohled.

Byl si tak jistý...

Španělský snímek „Hlasy“ si sem tam bere až moc ze svých amerických předchůdců, možná se i zbytečně snaží být moc americký, ale tolik to nevadí, protože je zde silný příběh, který není vystavěný jen na tom, že se snaží diváka vyděsit, ale i na tom, že se jej snaží trochu proprat emocemi. A ten mix ve španělském podání funguje docela dobře. A hlavně ano, pořád s budete bát.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář