Hluboko v lesích (2012)

60%
Celkem drsná chilská věc, která je lepší než její americký remake.

Hluboko v lesích

En las afueras de la ciudad

Chile, 2012, 97 minut

 

Režie: Patricio Valladares

Scénář: Andrea Cavaletto a Patricio Valladares

Hrají:

Siboney Lo (Ana)

Daniel Antivilo (Otec)

Carmen Paz (Matka)

 

Snímek „Hluboko v lesích“ se v roce 2014 dočkal remaku, který natočil s americkou produkcí sám a snímek se jmenuje „Hidden in the Woods“. Českého překladu se zatím nedočkal, ale ono je možná lepší se podívat na původní film, který byl v chilské produkci natočen jen o dva roky dříve. A snad i díky tomu, že v tom bylo méně peněz, je snímek celkově syrovější a drsnější.

Na tohle film dost hraje.

Americký remake, který jsem viděl jako první, jsem hodnotil průměrně, a tak celkem logicky musím jít trochu výše u původního filmu, protože je to jednoduše větší zážitek, než v případě amerického remaku. Ani ten není špatný, ale chilský film je odvážnější, drsnější, celkově je takový temnější a hnusnější. Ne že by byl vyloženě více gory, ale tak nějak z něj na vás víc padne pěkná deprese.

Je takový špinavě sexy.

Snímek má vlastně celkem jednoduché východisko. Především jde o to, že je tu jedna taková zvláštní rodinka. Otec, který je drogový dealer a zabil svou manželku, která mu dala dvě dcery, na kterých si otec chladí svoje úchylné choutky, a syny, z kterého dělá zvíře. Dívky ani chlapec před sebou nemají zářnou budoucnost, ale jednou se jim naskytne příležitost, kdy utečou.

Podařilo se jim utéct.

I když by se příběh na první pohled jevil celkem jednoduchý, tak je přece jen trochu komplikovanější. Kromě toho, že to je o tom, jak byly holky mučeny a znásilňovány, je to i o tom, jak jejich otec musí plnit některé své povinnosti, které má k místnímu drogovému bossovi. Snímek tak má i silnou kriminální a thrillerovou linku, která se s tou hororovou celkem zajímavé střídá.

Ale na jak dlouho?

Devizou filmu „Hluboko v lesích“ zůstává především skutečnost, že je to snímek velmi syrový, mnohem drsnější než jeho americké provedení, které je v určitých ohledech spíše čajíčkem. Je vidět, jak se v Americe bojí remakovat způsobem, který by se v explicitnosti podobal jiným kinematografiím. Proto především originál vyniká, protože se jednoduše nebál v žádném ohledu.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (mučení, survival, vrazi)


Přidat komentář