Holky s mačetami útočí! (2010)

100%
Unikátní dokument pro milovníky béčkových filmů. Pokud už nevíte, čím se nechat inspirovat, tady nejspíš něco najdete.

Holky s mačetami útočí!

Machete Maidens Unleashed!

Austrálie, 2010, 84 minut

 

Režie: Mark Hartley

Scénář: Mark Hartley

Účinkují:

Roger Corman

Joe Dante

John Loomis

Pam Grier

 

Když se podíváte na ty účinkující, jsou to jména, která jsou fanouškům hororů a béček dobře známá. Ale těch jmen je ještě mnohem více. V tomhle skvělém australském dokumentu najdete režiséry, herce a herečky, producenty a další lidi od filmu, kteří se v 60. až 80. letech a někteří i poté věnovali tvorbě trashových béčkových filmů. Takové ty, které si normální člověk většinou nepustí, anebo je označí za odpad. I když, co je normální člověk?

 Plakáty k béčkům jsou nádherné.

„Holky s mačetami útočí!“ je dokument, který se zaměřuje především na produkci, která byla natáčená na Filipínách. Důvod byl jednoduchý. Bylo to levné, navíc se ukázalo, že ty kulisy jsou výborné. Džungle, levná pracovní síla, která je navíc ochotná téměř k čemukoli, a fantazie, která dovoluje v podstatě všechno. Tedy kromě toho, že by byl ve filmu záběr na vagínu. Té nahoty ale přece jen bylo dost, a co si budeme povídat, filmy, které dokument představuje, chceme vidět i proto, že tam ty nahotinky budou.

 I plakát k tomuto filmu je výborný.

Béčková produkce není odpad. Tohle je můj názor, protože béčková produkce přináší to, co by áčková nikdy nepřinesla. Jsou zde právě ty nahotinky, scény, které jsou na první pohled úchylné, gore, které je mnohdy až neskutečně hnusné, ale hlavně propracované. Ono se to pomalu dostává i do áčkových filmů, ale vždycky jen v malých dávkách, aby toho na diváka nebylo moc. Filmy, kterým je jedno, co zobrazují, jsou v tomhle prostě skvělé, protože vám umožní vidět i něco víc, něco jiného.

 Pam Grier je kočka.

Ano, mám rád béčkové filmy, protože si myslím, že jsou stejně důležité jako ty, které jsou označovány jako áčkové a které se objevují v různých žebříčcích nejlepších filmů. Co si budeme povídat, i když i já často nadávám na nízkorozpočtové filmy, nemohl bych koukat jen na ty, co jdou do klasických kin. Chci vidět ty hnusné blbiny, ty trapnosti, ty kraviny, co většina lidí odsoudí, aniž by je skutečně viděla. A právě takových filmů představuje dokument „Holky s mačetami útočí!“ strašně moc.

 Nebezpečná to žena.

Film „Holky s mačetami útočí!“ je skvělým dokumentem, který se soustředí na velké množství filmů, na velké množství osobností a představuje kousky, které prostě chci vidět. Ano, jsou to kousky úchylné, hnusné a blbé, ale to je na nich to krásné. Mart Hartley vše podává s láskou k žánru a ke všem těmto filmům. Třeba se dočkáme toho, že si béčka obecně vyslouží více uznání.

 

Hodnocení: 100 %

Hororové filmy (béčka)


Přidat komentář