Hollywood Chainsaw Hookers (1988)

70%
Klasické béčko se šlapkami, co si na svoje zákazníky posvítí motorovou pilou. Skvělé!

Hollywood Chainsaw Hookers

USA, 1988, 75 minut

 

Režie: Fred Olen Ray

Scénář: Fred Olen Ray a T. L. Lankford

Hrají:

Gunnar Hansen (Cizinec)

Linnea Quigley (Samantha)

Jay Richardson (Jack Chandler)

Dawn Wildsmith (Lori)

 

Když se řekne béčko, možná i ve spojitosti s pojmem „trash“, chtěl bych si představit film, jakým je „Hollywood Chainsaw Hookers“. Tohle je prostě neskutečně prostý film, ale je na něm vidět, že má nápad, je na něm vidět, že to nepřehání (není to přehnaně naturalistické), ale stejně tak je na něm vidět, že to ti lidé tvořili se zápalem, s chutí a u natáčení se vyloženě bavili.

Tomu se říká póza!

Název „Hollywood Chainsaw Massacre“ poměrně jasně evokuje to, o co ve snímku půjde. Budou tu šlapky, bude se to odehrávat v Hollywoodu, což samo o sobě tak důležité není, a nakonec v tom bude hrát celkem důležitou roli i motorová pila. Ano, šlapka s motorovou pilou, to rozhodně není něco, co by si zákazník zaplatil dobrovolně a vědomě. Alespoň většinou ne. Můžete tedy čekat celkem ucházející masakr, kde stříká krev, lítají kousky těl, ale všechno s nadhledem.

Určitě si objednal zrovna tuhle?

Ano, ten příběh je neskutečně jednoduchý, nemluvě o tom, že do toho pak zasáhne ještě nějaký podivný kult, který vyznává egyptské bohy. Tohle beru jako nejslabší prvek, ale stejně film jako celek funguje dobře, což je podtrženo i hlavní postavou soukromého očka, který má být postavou chandlerovskou, ale tak trochu laděnou do komična. A ono to překvapivě sedí. Je to hloupé, ale zábavné. Nesmíte prostě čekat moc, ale na tenhle snímek se většinou s velkými očekáváními dívat nebudete.

Kult motorové pily?

Co musím vyzdvihnout, a to dělám u každého filmu, kde hrála, je Linnea Quigley. Tuhle herečku prostě můžu. Strašně se mi líbí, že byla tak odvážná, že pro ni nebyl problém se svléknout a ukázat doslova všechno. V jejím případě mi to přijde neskutečně přirozené, není v tom nic vulgárního, ale pořád je sexy, i když její obličej rozhodně není prototypem hollywoodské krásky. Asi také proto se mi tolik zamlouvá.

Žádné se nedá věřit, i když pilu nemá v ruce.

„Hollywood Chainsaw Hookers“ je snímek, který bych doporučil všem, kdo mají rádi americká béčka, kdo mají rádi jednoduchost a zábavu, která má sem tam i docela smysl. A samozřejmě i těm, kdo mají rádi krásné ženy. Nebo alespoň nahé ženy. „Hollywood Chainsaw Hookers“ vás v takovém případě nezklamou a svou jednoduchostí možná i mile překvapí.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (slasher, gore, béčka, vrazi, komedie)


Přidat komentář