Home Made (2008)

15%
Opravdu to vypadá jako sbité doma na koleně.

Home Made

USA, 2008, 78 minut

 

Režie: Jason Impey

Scénář: Jason Impey

Hrají:

Jason Impey

Matthew Verity

Sarah Gardner

Adam Pledger

 

„Home Made“ je snímek, který o sobě v podstatě od začátku tvrdí, že se jedná o snuff, i když zde vlastně nic, co by skutečně mohlo být snuffem, neuvidíte. Není to dáno tím, že by se tvůrce nesnažil o znázornění nějakého toho zabíjení, ale spíše jde o to, že neměl dostatek prostředků k tomu, aby to vypadalo uvěřitelně, nemluvě o tom, že Jason Impey nemá ani dostatek nadání.

 Hodně postav tam jde lesem.

Začátek filmu se může zdát fandům gore slibný, a to především proto, že je zde celkem syrová kamera a také nějaká ta nahota, která ale není přehnaná, což nakonec také svědčí o tom, že to vlastně nic tak převratného nebude, protože se tvůrci báli, stejně jako se báli herci. Po několika málo minutách si naplno uvědomíte, že tohle je opravdu jen domácí video několika nadšenců, kteří nemají co ukázat.

 A hodně jich umře.

Film má celkem klasickou strukturu, kdy sledujeme několik lidí, kteří se dostanou do kontaktu se šílencem, jež je chce všechny zabít. Prostě cvok, co prochází městem a zabije každého. Všechno je na první pohled moc nahrané, umělé, nehezky provedené, takže se na to po chvíli nekouká dobře. I když se herci snaží také o nějaké kaskadérské kousky, tak to opravdu není ono. Honička lesem je v tomhle směru dost tragická.

 Tvůrce a vrah v jednom.

Film se omezuje na celkem blízké záběry postav, na to, že dochází k jejich zabití, ale přitom se s nimi celkem dlouho seznamujeme bez toho, abychom je vůbec poznali, protože film se v dialozích omezuje a ty vydají tak maximálně na stránku textu. Jinak je snímek podbarven hudebním podkresem, který časem začne iritovat, a až na konci se hlavní antagonista rozkecá, ale to si jen režisér/scénárista/herec udělal maximum prostoru pro sebe.

 Trocha propagačních materiálů.

„Home Made“ je skutečně snímek, který vypadá jako něco, co je vytvořeno na koleni, ale přitom celou dobu nemáte pocit, že to je found footage, ale je zde klasická kamera jako třetí osoba, tedy jen jako pozorovatel. Je to ale bohužel celkem jedno, protože na snímek to nemá nějaký zásadní efekt a nikam ho to neposouvá. Tohle je nekvalitní filmařina a ani větší náznaky gore v závěru to nezachrání.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (béčka, vrazi)


Přidat komentář