HoneyBee (2016)

30%
Že by to byla taková plná včelička?

HoneyBee

USA, 2016, 95 minut

 

Režie: Nicki Harris

Scénář: Nicki Harris

Hrají:

Jane Wiedlin

Connie Shi

Suzanne Jaehne

Garrett Richmond

 

Při sledování snímku „HoneyBee“ jsem měl celkem rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem mu docela fandil, aby z toho něco bylo, protože se mi pro jednou celkem líbilo, jaké pomalé tempo to má a jak je všechno vyprávěno, na druhou stranu tu jsou ale prvky, které film sráží, stejně jako ho na zadek posadí i celkový vývoj, který jako kdyby vlastně ani pořádně nikam nevedl.

Spolužačka jí moc nemusí.

Hlavní postavou, z jejíhož pohledu většinou film sledujeme, je mladá Hilary (Connie Shi). Premiantka, která se snaží co nejlépe dokončit školu, aby měla lehčí život. Vlastně ani po ničem jiném nejde, prostě chce školu zdárně dokončit. Jenže pak dojde k zajímavé události. Teda, ona až tak zajímavá není, ale pro obyvatelstvo městečka se jedná o událost naprosto stěžejní.

Že by se jí líbil?

Do městečka se totiž přistěhuje nová rodina. Matka Louisa (Suzanne Jaehne) a její tři synové. Všechno to jsou pěkní kluci, alespoň v případě, pokud vám sedí upírští mladíci v sérii „Twilight“, alespoň ti, kteří nejsou moc namakaní. Ano, v tu chvíli to začne hodně připomínat young adult, tedy ale bez toho, že by zde byli upíři. To přirovnání bylo jen pro představu toho, jak mladíci vypadají.

Hele, oheň.

Hilary se z Kadinem (Garrett Richmond) docela sblíží, což se musí projevit na jejích školních výsledcích, ale o tom to nakonec není. Je to o tom, že nová rodinka je pěkně elektrizující. Dokáže v podstatě ovládnout celé msto, jako kdyby ho přikryla jakýmsi podivným příkrovem. O co jim asi jde? A je Hilary skutečně jediná, na kterou jejich kouzlo, či co to je, nepůsobí? Kde je ten horor, ptáte se? Sám nevím.

Bude honitba?

Americký snímek „HoneyBee“ by se dal označit za young adult, což je žánr – nebo spíš takový divný literární a filmový patvar – který osobně moc nemusím. Co se za tím skrývá? Jak to definovat? Zatím mám pocit, že se to definuje jedině tak, že je to rádoby cosi vyzrálého, ale má to zaujmout i mladé. To u hororu moc fungovat nebude. „HoneyBee“ je dobrý příklad.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (mysteriózní)


Přidat komentář