Honeymoon (2014)

80%
Líbánky, které se nepromění v takové, jak si pár představoval. Velmi tíživý snímek.

Honeymoon

USA, 2014, 87 minut

 

Režie: Leigh Janiak

Scénář: Phil Graziadei a Leigh Janiak

Hrají:

Rose Leslie (Bea)

Harry Treadaway (Paul)

Ben Huber (Will)

Hanna Brown (Annie)

 

Líbánky by měly být tím nejkrásnějším obdobím vašeho života, protože to je chvíle, kdy je manželství ještě šťastné, vy se milujete a udělali byste pro sebe navzájem snad cokoli. Pak už následuje jen společný život. Jenže ne každý má to štěstí a zažije skutečně šťastné momenty. Dvojice z tohoto filmu si rozhodně vybrala tu horší variantu a nevytvářejí si dvakrát krásné vzpomínky.

 Začíná to hezky.

Někdy se vám stane, že se vám postavy prostě zamlouvají od začátku, a vy jim fandíte, přejete jim, aby to dobře dopadlo. Jenže stejně tak víte, že to prostě dobře dopadnout nemůže. Trochu vás to mrzí, ale stejně tak chcete vědět, co se bude dít. Snímek „Honeymoon“ je přesně ten případ. Ze začátku mě dostal. Ty postavy jsou výborně zahrané, dokážete se s nimi snadno sžít. Mrzelo mě, že to šlo do háje, na druhou stranu jsem byl hodně zvědavý na to, jakým stylem to do háje půjde.

 Tady už to začíná haprovat.

Příběh je překvapivě silnou stránkou filmu, protože až do konce budete napnuti, o co vlastně jde, co se vlastně děje. A stačí k tomu jen čtyři herci. Bea a Paul jedou na líbánky do staré chaty v místě, kde Bea žila. Milují se, je to na nich vidět, přejete jim to. Jenže pak jednu noc Bea zmizí a Paul ji najde v lese. Je nahá, dezorientovaná, neví o sobě nic. A od dalšího dne... jako kdyby to ani nebyla ona. Paul si toho brzy všimne a idylka se rychle rozpadá v děsivých událostech.

 Co s ní sakra je?

Režisér Leigh Janiak do té doby pracoval jako asistent produkce, ale právě snímkem „Honeymoon“ se dostal mezi režiséry. Je to překvapivě dobrý vstup na scénu, protože režisér a spoluscénárista zároveň dokázal příběh výborně vygradovat a vede vás až do konce, který je překvapivě originální. Neměl jsem pocit, že jsem snímek viděl, a to i přesto, že se klasicky začíná na chatě kdesi na samotě.

 Stará známost z minulosti.

„Honeymoon“ je pro mě velmi milé překvapení, které by se ke konci mohlo zdát trochu překombinované, ale originalita pojetí a vyústění se mi velmi zamlouvala. Opět ukázka toho, že i v pár lidech se dá natočit film, který je napínavý, hororový a místy skutečně děsivý. Janiak se nebrání gore, ale podává ho cestou, která je většinou snesitelná. Až na jednu skutečně hnusnou scénu v závěru, která je ale sakra důležitá.

 

Hodnocení: 80 %

Hororové filmy (příšery, mysteriózní)


Přidat komentář