#Horror (2015)

20%
Parta dívek, které se chtějí jen bavit a nenávidět.

#Horror

USA, 2015, 101 minut

 

Režie: Tara Subkoff

Scénář: Tara Subkoff

Hrají:

Chloë Sevigny (Alex Cox)

Timothy Hutton (Dr. Michael White)

Balthazar Getty (Harry Cox)

Stella Schnabel (Jamie)

 

„#Horror“ je takový pěkný název, který odkazuje na to, jak moc se zjednodušuje komunikace v současné době, kdy je v podstatě možné na internetu zveřejnit fotografii a k ní dát nějaký krátký a výstižný text, který začíná znakem #, tedy to, co slyšíte velmi často označovat jako hashtag. Jednoduše je tak možné propojovat různé záznamy prostřednictvím kategorizování anebo tagování, chcete-li.

 Tatínku, pomoc!

Nejsem nijak velký zastánce sociálních sítí, a tak jsem sám, z vlastní vůle ještě hashtag nepoužil. Jinak je ale velmi rozšířený a je celkem jasné, že pokud se objevuje v názvu filmu, bude zde tematicky spojitost se sociálními sítěmi a s tím, co je na nich uživateli zveřejňováno. Snímek se mohl vydat cestou slasheru, kde by vrah zveřejňoval svoje vraždy, což film vlastně také udělal.

 Trochu prolnutých obrazů.

Ku prospěchu filmu svědčí to, že to není až tak jednoduché a že téma je pojato mírně komplexněji. To je v tom, že jako hlavní hrdinky tu máme skupinu holek okolo třinácti, které prezentují takové ty slečinky, které si myslí, jak jsou skvělé, jak jsou jejich rodiče k ničemu a že telefon, sociální síť a hashtag jsou smysl jejich života. A samozřejmě se sobě navzájem chtějí za každou cenu zalíbit v podstatě čímkoli.

 Takovou matku nechcete.

V určitých momentech je snímek společenskou kritikou, která ale vyznívá neskutečně naprázdno. Film „#Horror“ je celkově hodně vyprázdněný a vlastně není ani dobrým hororem, protože se zde hororového děje pomálu a je to tu jen proto, aby byl snímek trochu drsnější. Celkově zde není žádná vypovídací hodnota a film prostě nedrží pohromadě, ale s každou další scénou se sype.

 I na krev dojde.

„#Horror“ je filmem, který se snaží útočit na mladé, snaží se je ukázat ve špatném světle, ale ani to se mu moc nedaří. Celkově je to spíše taková slátanina, která není pořádně ukotvena a které se nedaří využít potenciál, jenž zde rozhodně je. Nakonec už je to jen laciná vyvražďovačka, která si myslí, že je chytrá. Bohužel film sám sebe – a tvůrci sami sebe – oklamal a chytré to opravdu není.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (vrazi, děti)


Přidat komentář