Horší než smrt (1984)

70%
Povedený brutální snímek plný násilí natočený u klokanů.

Horší než smrt

Death Warmed Up

Austrálie, Nový Zéland, 1984, 85 minut

 

Režie: David Blyth

Scénář: Michael Heath

Hrají: Michael Hurst, Margaret Umbers, William Upjohn

 

Pokud chcete akční hororové sci-fi béčko, které se nezastaví v podstatě od začátku do konce, je „Horší než smrt“ tou pravou volbou. Tohle je taková zvláštní, místy skoro až dystopická jízda, která vás dovede strhnout, tedy v případě, že máte rádi béčkové filmy a jejich podivnou, ale jedinečnou poetiku. A snímek „Horší než smrt“ ji rozhodně má, což mě na něm velmi bavilo.

Trochu oškliváci.

Jsme ve světě, kde existují lékařské experimenty. Jsme ve světě, kde jsou ty experimenty velmi kruté a jsou prováděny na lidských osobách, i když to jsou osoby, které jsou trochu mimo společnost, ať už jsou to šílenci, psychopati nebo bezdomovci. A když o tomhle světě mluvím, myslím tím filmový svět, ne ten náš, skutečný, který se ale možná nebude tak moc odlišovat.

To mohlo bolet.

Hlavním postavou tohoto filmu je mladík, který je vědcem zhypnotizován k tomu, aby zabil své rodiče. Byl to jinak hodný kluk, ale tohle z něj udělalo mentální případ a na několik let ho to zavřelo do ústavu, kde se měl... no asi se měl zotavovat, ale Michael Tucker se nechtěl polepšit, on vlastně dobrý byl, on se chtěl pomstít. A po sedmi letech z ústavu se dostává ven, aby pomstu realizoval.

Nic nebude v pořádku...

V tu chvíli dochází na tu nejlepší část filmu, která je v podstatě jen honičkou a krvavou jízdou. Na to, že je „Horší než smrt“ béčkovým filmem, jedná se o film, který má skvěle udělanou trikovou část. Jasně, nejsou to orgie ve stylu toma Saviniho, ale přesto seč jedná o formu, která je v tomhle provedení skvělá. Výborně jsem se u ní bavil a celkově mě vizuální stránka bavila.

A smrt se teprve zahřívá.

Australsko-novozélandský snímek „Horší než smrt“ je skvělé béčko, které si rozhodně zaslouží pozornost. Ani po letech to moc nezestárlo, především vizuální stránka filmu je velmi povedená, nebere si servítky, je taková špinavá, skoro jako kdyby se jednalo o postapokalyptický film. Skvěle jsem se u něj bavil a osobně doufám, že nebude zapomenut a lidé si ho budou připomínat.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (gore, vrazi)


Přidat komentář