Hospital Massacre (1981)

75%
Pro mě krásné překvapení a skvělá zábava.

Hospital Massacre

USA, 1981, 89 minut

 

Režie: Boaz Davidson

Scénář: Boaz Davidson a Marc Behm

Hrají:

Barbi Benton (Susan Jeremy)

Charles Lucia (Harry)

Jon Van Ness (Jack)

John Warner Williams (Dr. Saxon)

 

Americký horor „Hospital Massacre“, který je také známý pod názvem „X-Ray“, je na první pohled takový celkem nenápadný film, u kterého si možná ze začátku řeknete, že na vás něco zbytečně hraje, ale ono to tam není. Jenže když si uvědomíte, že ta hra je zde celou dobu, a přistoupíte na ni, tak si rozhodně užijete celkem zábavný a přesto stále hororový zážitek. Film nezatracujte.

Když se vám fakt blbě zasekne hlava.

To hraní si s divákem je patrné od první pasáže, kde dochází k nepříjemné vraždě. Jsou zde scény, které vám naznačují, že mohou být pěkně děsivé, ale nakonec je všechno trochu jinak. Vypadá to, že dívka jde někoho rozříznout, ale nakonec je to jen dort. Vypadá to, že dětská hra by mohla být trochu divná, ale je nevinná. A pak najednou rána, když skutečně přijde něco děsivého.

Když nemocní šílí.

A v podobném stylu jede i zbytek snímku „Hospital Massacre“, kdy celou dobu odhadujete, jestli po střihu skutečně dojde k něčemu děsivému, či nikoli. A je to v tomhle ohledu zábavné. Přišlo mi to nesmírně hravé, ale ne s tím, že by byl film prvoplánově komedií, to zase ne, naopak to vede k tomu, že i při té neustálé hravosti je snímek hodně hororový a jen čekáte, kdy na vás něco vyskočí.

Ano, film je i sexy.

Nemůžu si pomoct, ale sledovat horor „Hospital Massacre“ pro mě byla jednoduše radost. Nejen, že to má tu správnou atmosféru, kdy špitál je zde využit naplno a v jeho chodbách byste se nechtěli ocitnout, ale je zde i celkem dobré gore – nijak naturalistické, ale krev teče – které jen přidává na dojmu, že tohle je slasher jak má být. Nikoli vyloženě masakrální, ale spíše atmosférický.

A taky se zde umírá.

Horor „Hospital Massacre“ je pro mě jednou z těch perel, na které jsem narazil spíše náhodou, ale zjistil jsem, že to je příjemně vymazlený horor, který si s divákem skutečně hezky hraje od začátku do konce. Neříkám, že budete nutně vystrašeni, ale ani nevylučuji možnost, že se to skutečně stát může. Ale především doufám, že z jeho sledování budete odcházet stejně příjemně naladěni jako já.

 

Hodnocení: 75 %

 

Hororové filmy (slasher, survival, vrazi)


Přidat komentář