House Hunting (2013)

40%
Docela dobře paranoidní film.

House Hunting

USA, 2013, 102 minut

 

Režie: Eric Hurt

Scénář: Eric Hurt

Hrají:

Marc Singer (Charlie Hays)

Art LaFleur (Don Thomson)

Hayley DuMond (Susan Hays)

Janey Gioiosa (Emmy Hays)

 

Dvě rodiny se rozhodnou, že je strašně dobrý nápad se podívat na jeden dům, který je na první pohled skvělou koupí. Ale znáte to, nic nejde tak dokonale, jak očekáváte, hlavně když se vám do cesty připlete holka, která má problémy s mluvením. Především ve chvíli, kdy jsou ty problémy s mluvením způsobené chybějícím jazykem. Od téhle chvíle už nemůže být nic v pořádku. A také není.

 Neuteče...

Snímek „House Hunting“ se tváří celkem levně, což může být jeho malinký problém a dovede tak některé diváky hned na počátku odradit. Stejně tak tematika domu, který je nějakým způsobem strašidelný nebo prokletý, není zrovna něco, co by bylo dvakrát originální. Ale přesto se snímek o nějaký ten originálnější přístup snaží a jeho celkové pojetí dovede zaujmout.

 Postavy jsou... nejisté.

Netvrdím, že je horor „House Hunting“ nějakou velkou peckou, ale jsem si jistý, že je to film, který si najde svoje fanoušky, i když to bude relativně omezené množství osob. Je to dáno jak tím, že je to celkem levné, tak i tím, že ono se toho místy opravdu moc neděje a rozhodně to neslouží jen skvělé pointě, která nakonec také skvělá není. Přesto má film jeden důležitý aspekt – atmosféru.

 Hlavně si promluvit.

Atmosféra je to, co jej drží nad vodou a co vás může držet u toho, abyste snímek dokoukali až do konce. Atmosféra je tu napjatá a je plná paranoii, kdy ani divák pořádně neví, co se vlastně děje a kdo je tady za toho zlého. Neví to postavy, a tak dochází k činům, které jsou přitažené za vlasy, ale na druhý pohled jsou způsobené právě onou tísnivou atmosférou. Ale ani ta snímek nezachrání před tím, aby vás nakonec stejně neoslnil.

 Dojde i na svazování.

„House Hunting“ patří k celkem zajímavým pokusům na poli nezávislého hororového filmu, který ale rozhodně není dotažen k dokonalosti. Nemůže se mu vzít, že šlo primárně o atmosféru, což je dobře, protože se to mnohdy u mainstreamu nevidí, tam je na první pohled jasné, že jde hlavně o to, aby dostali lidi do kina. Přesto mě „House Hunting“ nedovedl naplno uhranout, abych mu dal více jak 40 %.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (duchové, vrazi)


Přidat komentář