Howling: New Moon Rising (1995)

5%
Tohle už je opravdu strmý pád série.

Howling: New Moon Rising

Velká Británie, 1995, 90 minut

 

Režie: Clive Turner

Scénář: Clive Turner podle románu Garyho Brandnera

Hrají:

John Ramsden (Detektiv)

Ernest Kester (Ernie)

Clive Turner (Ted Smith)

John Huff (Father John)

 

Tak a je to jasné. Série „Kvílení vlkodlaků“ se nám naplno propadla do naprosto otřesné kvality, kdy tenhle snímek je něco tak úděsného, že ani moc nebudete věřit tomu, že to skutečně vzniklo – a hlavně – že do toho někdo šel a skutečně to natočil. Nejde o to, že na to někdo dal peníze, ale spíš o to, že něco takového vůbec kohokoli bavilo natáčet. Tohle natáčení prostě nemohlo být zábavné.

 Moc jiných hezkých věcí jsem k filmu nenašel.

Ač je snímek natočený v britské produkci, tak celou dobu budete mít pocit, že se nacházíte někde na americkém venkově, v country městečku. Popravdě country je to jediné, co vás trochu zvedne ze sedla, protože sem tam je ten soundtrack opravdu docela dobrý. Tím ale všechna pozitiva končí, protože tenhle snímek nemá režii, nemá scénář a nemá ani herecké výkony.

 Hele, co mám.

No dobře, ono to vždy něco z toho má, ale je to prostě tak otřesné, že by se z toho jeden zvencnul. Tohle je přesně ten typ filmu, po kterém máte pocit, že přichází konec světa, protože prostě není možné, aby bylo něco tak špatného natočené. Jenže on to opravdu někdo natočil. Co hůře! On to někdo pustil ven do široké distribuce, což byla asi největší chyba a vyloženě útok na hororové fanoušky.

 Starý a nudný pán.

Taky se vám někdy stane, že máte pocit, že film nemá žádné vrcholy, že je to taková rovná linka a nic vás pořádně nevytrhne? Tak to je přesně případ filmu „Howling: New Moon Rising“, až na to, že v jeho případě je to ještě dotaženo k dokonalosti tím, že herci hrají naprosto bez náboje a prostě jen odříkávají svoje repliky. Film je tak neskutečně statický, až máte pocit, že prostě umře.

 Ani tma tu zmršenou plastiku neskryje.

„Howling: New Moon Rising“ je nejhorším propadem v celé sérii. Ale je to dobré, protože ono už vlastně není kam padat. Tohle je dno, které by mohlo být ještě více prohloubeno jedině tím, že by tam nebyl hudební doprovod, který by vás dovedl trochu rozhodit, ale jinak je tohle utrpení, jež si diváci nezaslouží a nezaslouží si ho ani tahle série, která začala tak skvěle. Hrůza, prostě hrůza.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (vlkodlaci)


Přidat komentář