Hra na vraha: Part II (2014)

35%
Kvalita je pořád celkem slabá, ale oproti prvnímu filmu je tu drobné zlepšení.

Hra na vraha: Part II

Česká republika, 2014, 43 minut

 

Režie: Pavel Žďárek

Scénář: Pavel Žďárek

Hrají:

Jan Doležel (Martin)

Karolína Doleželová (Petra)

Jana Hanušová (Ilona)

Martin Hřib (Franta)

 

Po snímku „Hra na vraha“ natočil Pavel Žďárek s dalšími lidmi pokračování, které bylo nakonec nazváno „Hra na vraha: Part II“. To pokračování vzniklo v podstatě hned poté, co byl natočen první film, ale až díky crowdfundingové kampani v roce 2014 se druhý díl dostal mezi lidi díky vydání na DVD. Bohužel je vidět, že se jedná o starší film, který byl resuscitován, aby jej bylo možné alespoň v nějaké podobě vidět.

 Tak se sešli znovu.

Vzhledem k tomu, že jsem byl na jedné Pavlově přednášce o tom, jak společnost Ducháček natáčela svoje filmy, vím, že u snímku „Hra na vraha: Part II“ byly problémy se zvukem, který ani v poslední verzi není dokonalý, ale musím říct, že ten mi tolik nevadil. Horší byl obraz a problémy s kamerou, které se také vyskytly. Ty především v tom, že i když byly k dispozici dvě kamery, některé záběry byly kvůli špatnému nastavení a zaměření nepoužitelné.

 Tentokrát měli i masky.

Práce s kamerou je místy celkem zajímavá a obecně je vidět, že se tým snažil udělat film alespoň trochu zajímavý. Po stránce příběhové se to rozhodně nijak zásadně nepovedlo, protože jde opět o to, že se hraje hra na vraha a jsou zde jen trochu jiní lidé, kteří se sejdou na chatě a hrají. Ta hra sama o sobě je docela dobrý nápad, jen to zpracování prostě pokulhává. Scénář v rozpracování „detektivního“ příběhu není nijak nápaditý, a pak najednou už není ani čas něco komplikovat, protože je na řadě Jan Novák a jeho řádění.

 A přišli i zombie.

V případě snímku „Hra na vraha: Part II“ se opět nedá moc mluvit o tricích, i když chvíle, kdy jedna ze slečen dostane po hlavě motyčkou, je celkem dobrá a uvěřitelná. Jinak ale opět chybí gore scény. Je vidět, že z finančních důvodů především bylo potřeba některé scény zafixlovat, a tak se hledělo hlavně na roztřesený obraz, střih a na práci s kamerou. Alespoň se už ale trochu upustilo od toho, aby to připomínalo „Evil Dead“.

 Všichni měli velké obavy.

„Hra na vraha: Part II“ je pro mě lepší než první díl a klidně bych si dovedl představit, že je tohle ten původní film, kde se začíná legenda Jana Nováka psát. Nic to ale nemění na tom, že je celý snímek stále ještě hodně problematický a má mnoho prvků, které by bylo nutné hodně vypilovat a nejlépe přetočit. Přítomnost zombie už je pak jenom takovou podivností na úvod i na závěr, která ale podle všeho bude mít význam pro další dění.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (slasher, zombie, béčka)


Přidat komentář