Huff (2013)

15%
Horor bez hororu, drsný film bez gore a navíc příšerný herec v hlavní roli.

Huff

USA, 2013, 92 minut

 

Režie: Paul Morell

Scénář: Cort Howell

Hrají:

Charlie O'Connell (Huff)

Natasha Alam (Laci)

Amber Marie Bollinger (Brixi)

Mayra Leal (Gina)

 

Snímek má jako alternativní název „Big Bad Wolf“, a tak jsem tak nějak hloupě očekával, že by se mohlo jednat o snímek, který bude o vlkodlacích. To jsem se ale docela hodně spletl, protože tohle je film, který se ani trochu nevěnuje paranormálnímu hororu. No, co si budeme povídat, tohle je snímek, který o horor skutečně zavadil jenom tak náhodou v domnění, že horor je všechno, kde se zabíjí.

 Sexy.

„Huff“ je nejen název filmu, ale také jméno hlavní postavy, kterou si zahrál Charlie O'Connell, což je přece jen trochu méně známý bratr o trochu slavnějšího Jerryho. Tak tenhle Charlie si zahrál Huffa. Huff je vrah, nebo tak něco, prostě kriminálník, který má astma, s čímž má docela problémy a zabraňuje mu to sem tam třeba i v sexu. Ale to ještě netuší, kolikrát si bude muset do úst vstříknout látky v nadcházejících hodinách.

 Asi fetiš.

Huff je chlap, co chce svoje peníze. Trojice mladých holek mu je zrovna vzala, i když to bylo na popud jejich matky, která už nechtěla, aby jim Huff dál ubližoval. A tak se Huff vydává po stopách dívek a chce je dostat. To je všechno. Je to jen hra na kočku a na myš, které vládne neskutečně prkenný a nudný Charlie O'Connell, který prostě nemá charisma na to, aby snímek jako hlavní postava utáhnul. Navíc je parodií na všechny filmové vrahouny, i když parodií nechtěnou.

 Je tu nějaká žena trochu víc oblečena?

Ze začátku to ještě vypadá, že by tohle mohl být sexy snímek, který bude místy trochu krutý, ale tohle je bouda na všechny milovníky exploatace. Tady nic exploatačního není. Nejvíce si užijete to, jak se Huff snaží zahnat další astmatický záchvat, což je tak okaté, až je jasné, že na tom bude stát jeho přemožení. Nebo tak něco, protože kromě toho, že nedostanete žádnou nahotu, dostanete obligátně hloupý závěr.

 Jo, tak tahle jo.

Nekoukejte se na to. Tohle je asi to nejlepší doporučení, které vám v souvislosti s tímhle filmem dám. Opravdu za ten čas nestojí. „Huff“ je neúmyslnou parodií na exploatační filmy, což nakonec vede k tomu, že vás bude obtěžovat se na to dívat. Ani se nebudete chtít dívat, protože tam není nic, co by vaši pozornost zaujalo. U tohohle mě opravdu napadlo, proč se to vlastně natáčelo? Aby měl Charlie O'Connell práci?

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (béčka, vrazi)


Přidat komentář