Hush (2016)

60%
Když nic neslyšíte, jak poznáte, že vás někdo honí po vlastním domě?

Hush

USA, 2016, 82 minut

 

Režie: Mike Flanagan

Scénář: Mike Flanagan a Kate Siegel

Hrají:

John Gallagher Jr. (Muž)

Kate Siegel (Maddie)

Michael Trucco (John)

Samantha Sloyan (Sarah)

 

Co si budeme povídat, ticho je někdy příjemné. Člověk ocení, když nic neslyší, když na něj nikdo nemluví, když neslyší žádný hluk a má prostě svůj klid. Jenže tohle je stav, který ne každému bude vyhovovat trvale. A už vůbec ne ve chvíli, kdy se jedná o stav, který je zdravotní a skutečnost, že dotyčný nic neslyší, je jednoduše dána tím, že ohluchla. A případně i přestala mluvit.

Ano, Mac je vhodný i pro hluché a němé.

Tohle se stalo Maddie (Kate Siegel), která v pubertě přišel o sluch a nakonec to vedlo i k tomu, že toho v poslední době moc neřekne. Maddie se rozhodla, že se se svým postižením odebere někam, kde jí nikdo nebude obtěžovat a kde nebude tolik vadit, že nic neslyší. Maddie je totiž spisovatelka a u takové profese prostě není problém, když máte problémy se sluchem.

Je to on?

Při psaní vlastně docela oceníte, když máte klid. Znám spisovatele, kteří ani nejsou schopní psát, pokud nejsou sami, nemají klid a případně ještě není všechno nastaveno tak, jak by potřebovali. Maddie si našla domek na samotě, v okolí má jen pár známých, kteří se s ní stýkají, a to je všechno. Jinak může tvořit, jak potřebuje. Všechno se v jejím životě zdá v pořádku. Dokud někdo nezaklepe na dveře.

Tohle rozhodně nebude zvaný host.

Americký snímek „Hush“ je vlastně klasickým příběhem o tom, jak někdo někoho terorizuje u něj doma. Tohle jsou horory, které bývají hodně nepříjemné, protože zasahují do vašeho soukromí, je strašně snadné si představit, že by se to mohlo stát i vám, protože zde není žádná paranormální síla, která by říkala, že něco takového možné není. Tohle možné je. A film „Hush“ s tím pracuje velmi dobře.

Kamarádka, jedna z mála.

V hororu „Hush“ najdete to, co očekáváte. Hluchá hrdinka, která musí bojovat o život. To je prostě dobré téma a to téma není vůbec špatně zpracováno. Jasně, není to nic vyloženě jedinečného, to ani omylem, ale s rozdanými kartami hraje film dobře. Je to celkem syrové, nepříjemné, klaustrofobní a má to atmosféru. Co víc byste od podobného filmu chtěli? V konečném důsledku tedy spokojenost.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (survival, vrazi)


Přidat komentář