I Had a Bloody Good Time at House Harker (2016)

60%
Za mě docela povedená hororová komedie. A že jich moc není.

I Had a Bloody Good Time at House Harker

USA, 2016, 80 minut

 

Režie: Clayton Cogswell

Scénář: Noel Carroll, Clayton Cogswell, Jacob Givens a Derek Haugen

Hrají:

Derek Haugen (Ned)

Jacob Givens (Gerry)

Noel Carroll (Charlie)

Whitney Moore (Paige)

 

Hororové komedie to nemají moc jednoduché, protože to chce prostě vtipný scénář, aby to fungovalo. Moc dobrých jsem v poslední době neviděl, popravdě si na nějakou novější nemohu vzpomenout. Do filmu „I Had a Bloody Good Time at House Harker“ jsem nějaké moc velké naděje nevkládal, o to jsem byl překvapenější, že to funguje a že mě to docela bavilo.

Sexy to ona je.

Je mi jasné, že tohle nebude názor, který bude obecně sdílený, ale rozhodně si myslím, že si snímek „I Had a Bloody Good Time at House Harker“ trochu té pozornosti zaslouží, protože na to, že se jedná o horor, který je tak trochu natočený na koleni, tak je to prostě dobré, jsou zde vtipné scény a má to hlavu a patu. A vážně je zde humor, který není hloupý a scénář, který není tupý.

Jsou tam upíři, tak krev nesmí chybět.

Film „I Had a Bloody Good Time at House Harker“ ve svém názvu skrývá celkem jasnou nápovědu k tomu, o jaký horor se bude jednat, i když o něčem, co by vás mělo vystrašit, se skutečně nedá mluvit. Ale pro žánrové zařazení se jedná o upírskou hororovou komedii, kdy horor je dán tím, že jsou zde upíři a že je to sakra krvavé, i když v tomhle směru je to také směšné.

Správná trojka.

Americký snímek „I Had a Bloody Good Time at House Harker“ je o přehánění, o přehrávání, ale i když jsou zde neznámí herci, tak jsem měl pocit, že ani jedna postava – z těch hlavních – není taková, aby mi vyloženě vadila. A to je myslím hodně pozitivní skutečnost, která je s takovým filmem spojená. Navíc jsou zde opravdu dobré, ať už humorné nebo krvavé momenty, které si zaslouží pozornost.

Hezké zoubky.

Pokud se na snímek „I Had a Bloody Good Time at House Harker“ budete chtít podívat, nečekejte od něj moc. Třeba pak budete překvapeni z toho, co nakonec uvidíte. Je vidět, že trojka Haugen, Givens a Carroll je za roky společného působení skvěle sehraná a jejich humor funguje. Takže za mě je film „I Had a Bloody Good Time at House Harker“ po delší době dobrá hororová komedie.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (upíři, komedie)


Přidat komentář