I Know You're in There (2016)

30%
Někdo tam uvnitř určitě bude.

I Know You're in There

USA, 2016, 84 minut

 

Režie: Robert Lawson Gordon

Scénář: Robert Lawson Gordon

Hrají:

Mindee de Lacey (Dr. Jorgenson)

Will Hurst (Tom Redding)

Karin Lee (Jamie)

Grainne McDermott (Chloe Redding)

 

To si tak žijete poklidným životem, když vám najednou někdo volá a vy zjistíte, že vám zemřela vaše matka. Pro většinu lidí je to událost, která by je hodně vzala, někteří se z toho sesypou a do konce života se s tím nevypořádají, ale v případě Toma je to trochu jiné. Jeho vztah s matkou nebyl ani tak chladný, jako že nebyl skoro žádný. Tom matku od dětství neviděl.

 Vyděšená ještě bude.

Tomova matka podle všeho nebyla milá žena, proto je možná trochu s podivem, že spáchala sebevraždu. Tom se tomu tolik nediví, protože má jiné věci na práci. Konkrétně se musí srovnat se skutečností, že jeho matka po sobě nezanechala jen temnou minulost, ale také dceru, Tomovu sestru, o které náš hlavní hrdina neměl ani ponětí. Logicky se s ní chce hned setkat.

 Ta holka se tváří divně.

Chloe ale rozhodně není obyčejná dívka, ona se vlastně moc nechová jako dívka, spíše jako socha. Je přikurtovaná k invalidnímu vozíku, protože nemoc, která ji ovládá, jí nedovolí žádný pohyb, ani mluvit nedokáže. Tom jí musí doslova nutit jídlo, je otázkou, jak to dělali v sanatoriu, ale asi to šlo lépe. Postupně se ale začíná odhalovat, že Chloe možná není až tak bezmocná, jak by se zdálo.

 Ale starají se o ni.

Tomův život je díky Chloe převrácen naruby, ale záhy zjišťuje, že mít sestru, která je kompletně paralyzovaná, není až tak hrozné, jako skutečnost mít sestru, která se vám dostává do nočních můr, sestru, která dokáže ovládat podivné síly, anebo ty jí prostupují. Tomův život se stává hrůzou, jako kdyby jej něco chtělo ovládnout. Co je vlastně Chloe zač? Tom nám to odhalí, protože sám všechno natáčí.

 A ona se pořád dívá.

Skutečnost, že je film „I Know You're in There“ natáčen vlastně jako amatérský dokument o životě s postiženou sestrou, je taková divná, nemá moc velké opodstatnění, spíše se jedná o snahu zastřít, že to není moc kvalitně natočeno. Dějově to ničím moc nepřekvapí, prostě se jede na klasické gradování děsivých scén, kdy ale není v podstatě moc o co stát. A navíc to končí klasicky divně otevřeně.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (duchové, děti)


Přidat komentář