I Spit on Your Grave 3 (2015)

60%
Potřetí a trochu jinak a dle mého názoru ne až tak špatně.

I Spit on Your Grave 3

USA, 2015, 92 minut

 

Režie: R. D. Braunstein

Scénář: Daniel Gilboy

Hrají:

Sarah Butler (Jennifer Hills)

Jennifer Landon (Marla)

Doug McKeon (Oscar)

Gabriel Hogan (Detektiv McDylan)

 

Člověk by si myslel, že snímek Plivu na tvůj hrob z roku 1978 bude mít akorát remake z roku 2010, ale on se tenhle remake rozrostl na už docela pěkně rozsáhlou sérii. Dvě pokračování, to není zrovna málo. V roce 2015 se k nám tedy dostává již třetí díl a člověka napadne, co v něm může být ještě nového, co se bude řešit, protože co si budeme namlouvat, to hlavní řekl už první film.

 Co se asi bude dít?

Ve filmu Plivu na tvůj hrob jde o to, že je žena znásilněna a následně v sobě najde dostatek síly a také hodně vynalézavosti k tomu, aby všechny své prznitele pozabíjela. Hodně to stojí na tom, že úmrtí jsou extra krutá a je zde vysoká explicitnost. Znásilnění samotné je podáno nikoli detailně, ale tak, aby z toho divák neměl snadné spaní. Tohle je ale téma, které nejde opakovat donekonečna, protože by se skutečně jednalo jen o opakování.

 Drsná ženská.

A tak se třetí film v sérii vydává novou cestou a navazuje přímo na film první, kde byla Jennifer (nyní si říká Angela) znásilněna. Nechce se mstít, teda ona už nemusí, protože to udělala, ale potřebuje se dalšími terapiemi vyrovnat s tím, co se jí stalo. Změnila si identitu a dochází na skupinová sezení, kde může sdílet své zážitky a strachy s ostatními ženami. Právě zde poznává silnou Marlu. Jenže netrvá to dlouho a její nová kamarádka je znásilněna a zabita. Jennifer se až moc silně vracejí všechny vzpomínky a nenávist k mužům.

 Skoro by vypadala nevinně.

Takže tentokrát nejde o to, aby se Jennifer/Angela pomstila na těch, co znásilnili ji, i když i v tomhle případě k tomu nemá sem tam daleko, protože se dostává do situací, kdy je málem znásilněna, ale jde o to, aby se obecně mstila za všechny ženy, které byly znásilněny a o jejichž násilnících díky terapii ví. Film se tak z exploatačního hororu mění spíše na detektivní thriller, kde ale nechybí dobré gore.

 Kamarádka na život i po smrti.

Změna, i když nijak radikální, dle mého názoru sérii prospěla a „I Spit on Your Grave 3“ udržuje relativně vysokou laťku a nechává sérii živou, ale s tím, že zde už v podstatě není žádný prostor pro to, kam by se mohly tyhle filmy vyvíjet. Doufám, že se s tímhle dílem skončí, protože to samo o sobě bude rozloučení dostatečně dobré. Osobně mi tahle změna žánru sedla.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (gore, mučení, vrazi)


Přidat komentář