I Survived a Zombie Holocaust (2014)

60%
Když nechcete moc, je to docela sranda.

I Survived a Zombie Holocaust

Nový Zéland, 2014, 104 minut

 

Režie: Guy Pigden

Scénář: Guy Pigden

Hrají:

Harley Neville (Wesley Pennington)

Jocelyn Christian (Susan Ford)

Ben Baker (Tane Henare)

Reanin Johannink (Jessica Valentine)

 

Novozélandská hororová komedie je pro mě pojem a myslím si, že nebudu jediný. Když tohle spojení slyším, jsem docela napnutý z toho, co takový film vlastně nabídne. A přesně tohle spojení je možné použít u filmu „I Survived a Zombie Holocaust“, který byl natočený na Novém Zélandu a má atributy jak hororu, tak i komedie. Jak to ale dopadlo ve spojení se zombie žánrem?

 Dream team.

Jsem si jistý, že se najdou tací, kteří tenhle snímek odsoudí jako naprostý blábol. Ani jim to nebudu mít za zlé, protože tohle není humor, který sedne každému, někdo v tom ani nic moc vtipného nenajde. Ale já si nemohu pomoct, celé to pojetí mě bavilo a já jsem si sledování filmu „I Survived a Zombie Holocaust“ docela užíval. Ano, je to místy celkem slátanina, nepřináší to nic tolik nového, ale já jsem se bavil.

 Ta to má spočítané.

Na začátku máme takovou tu klasickou scénu, kdy sledujeme něco hororového, ale pak najednou zjistíme, že to celé je jen součástí natáčení filmu. A na place jsme celou dobu. Sledujeme pisálka, který si o sobě myslí, že je nadějný, ale musí na natáčení tohoto levného béčka dělat v podstatě ty nejpodřadnější práce a je přitom trochu šikanován. Z pohledu některých si za to určitě může sám.

 Jsem říkala na prsa ne!

Ten film, který se ve filmu natáčí, je samozřejmě zombie snímek, a tak dochází ke klasickému rozložení sil. Když se objeví skutečné zombie, postavy si pořád budou myslet, že je to jenom film, nejspíš improvizace. Naštěstí tohle není nadužíváno, jsou zde nějaká vysvětlení a celé se to posouvá kupředu relativně dobře. A navíc se to pořád snaží o humor, místy pubertální, místy docela dobrý. Třeba ta anabáze s ragby mě vyloženě bavila, ale to už chce mít trochu povědomí o Novém Zélandu.

 Umělá , nebo ne, tohle vypadá pěkně.

Hororová komedie „I Survived a Zombie Holocaust“ mi padla do noty, i když si jsem téměř stoprocentně jistý, že už se na ni asi nikdy nepodívám. Není z těch filmů, které si budete chtít připomínat, možná hlavně proto, že na druhé pokoukání by vám přišel skutečně blbý. Takhle ale na první podívání zafungoval a já jsem se sem tam zasmál. Ne zase moc, ale ke spokojenosti to stačilo.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (zombie, béčka, komedie)


Přidat komentář