Ilsa: vlčice SS (1975)

70%
První setkání s Ilsou na našem serveru.

Ilsa: vlčice SS

Ilsa: She Wolf of the SS

Kanada, 1975, 96 minut

 

Režie: Don Edmonds

Scénář: Jonah Royston a John C.W. Saxton

Hrají:

Dyanne Thorne (Ilsa)

Gregory Knoph (Wolfe)

Tony Mumolo (Mario)

Maria Marx (Anna)

 

Ilsa je jednou z těch postav, o kterých člověk slyší, vidí plakáty k jejím filmům a vytvoří si kolem ní svůj vlastní kult, svůj vlastní obrázek, který se může celkem výrazně odlišovat od skutečnosti. Na druhou stranu, ten název filmu i stylizace hrdinky mluví přece jen za vše. Jsme ve druhé světové válce v jednom koncentračním táboře, kde je velitelkou Ilsa, nacistická bestie, která vládne svým vězňům skutečně pevnou rukou a krutými experimenty.

 Ta si vás podá.

„Ilsa: vlčice SS“ je tak na první pohled béčkem, které v sobě spojuje zajímavé prvky, které musejí béčkovým fandům doslova uhranout – nacisti, koncentrační tábor smrti, experimenty, mučení a navíc ještě spousta nahoty (softcore). Dostanete přesně tohle, co film nabízí svým názvem a tím, co ve vás evokuje. Nic navíc, bohužel, protože příběh je pak skutečně celkem banální, i když některé postavy mají docela zajímavou psychologii a rozporuplnost.

 Jeho si také podala.

Ilsa je tedy velitelkou tábora, kde experimentuje na ženách – chce zjistit to, jak se bude lidské tělo chovat v určitých situacích (vysoké teploty, elektrické šoky, apod.), ale také se zaměřuje na to, aby po nocích uspokojila své choutky. V táboře jsou i mužští vězni, které si vybírá pro sexuální hrátky. Jenže žádný ji nedokáže uspokojit. Až pak přijde jeden Američan a s ním se všechno mění.

 Někdo vydrží bolesti víc.

Nějakou hlubší hodnotu nemá moc smysl hledat, ale jak jsem řekl, jsou zde zajímavé postavy, kdy nejzajímavější je Ilsa, která je přes den krutou, ale jakmile dojde na sex, chce dosáhnout svého, chce, aby byla tou, kdo se dostává do submisivní role, ale žádný muž ji nedokáže uspokojit. Až pak jednou... Film pak v podstatě vyznívá tak, že je to slabost silné ženy, která všechno zničila. Nebo všechno... film má ještě tři pokračování, takže s hlavní postavou to až tak kruté nebude.

 A někdo méně.

„Ilsa: vlčice SS“ je jeden z těch filmů, kde dostanete přesně to, co očekává. Je to béčkový, v podstatě brakový film, který ale není tak krutý, jako některé čínské nebo japonské kousky. Je to vlastně docela umírněné, což vede k tomu, že se divák může zaměřovat na nahotu, kterou se zde nešetří, ač tedy zůstává u cudnosti. Šokující film není, ale pro fanoušky pokleslosti je to pořád zábava.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (béčka, mučení)


Přidat komentář