In Search of Lovecraft (2008)

15%
Hledání Lovecrafta se příliš nevydařilo.

In Search of Lovecraft

USA, 2008, 98 minut

 

Režie: David J. Hohl

Scénář: David J. Hohl

Hrají:

Denise Amrikhas (Amber Martin)

Tytus Bergstrom (Mike)

Jeff De Lucio-Brock (James)

John D. Edge (Nyarlathotep)

 

Když si snímek „In Search of Lovecraft“ pustíte, po prvních několika sekundách můžete mít pocit, že to bude docela fajn retro. Jenže to je skutečně jen krátký úvod, kterým se velmi rychle přesouváme do současnosti. A špatný obraz tady najednou postrádá smysl a vy si uvědomujete, že prostě jen nebylo dost peněz na to, aby se pořídila lepší kamera, že to rozhodně nebyl umělecký záměr.

 A to ji ta reportáž ani nebavila.

Jak už název snímku napovídá, „In Search of Lovecraft“ bude o hledání Lovecrafta, respektive toho, o čem Lovecraft psal. Celým filmem nás provází reportérka Amber Martin (Danise Amrikhas), která má udělat pořádnou reportáž o kultu Lovecrafta a o tom, jak je v současné době uznáván. Netrvá dlouho a dokonce i z úst odborníka slyší názor, že to, o čem Lovecraft psal, bylo skutečné.

 Začalo to zlými sny.

I když se Lovecraft rozhodně neomezoval na mýtus Cthulhu a psal i jiné příběhy, právě na Cthulhu se omezuje film a zaměřuje se na to, že vesmírní věční existují a projevují se na naší planetě. Lovecraftovy vize jsou velikášské, ale tenhle film je malinký, je zde minimum postav, jsou zde hlavně interiéry. V tom se prostě dobrý film s Lovecraftem a jeho mýty nedá udělat. Ano, kdyby se pokusili natočit nějaký jeho menší horor, menší co do prostor, se zaměřením na atmosféru, šlo by to, ale takhle ne.

 Co to má s rukama? Nebo je to jen špatný obraz?

To, co se tváří jako celkem zajímavá rekonstrukce okolo mýtu Cthulhu se změní v něco jako horor o posednutí, které není nijak zajímavě podáno, není zde nic, co by vás dokázalo udržet u sledování, protože snímek prostě negraduje a nemá v sobě nic, co by vás mohlo strhnout. Tohle je neskutečná a jalová nuda, která kazí to, co po sobě Howard Phillips Lovecraft zanechal.

 Zprávy by chtěl dělat každý.

Na snímek „In Search of Lovecraft“ se podívejte skutečně jen proto, že jste fanoušky jakéhokoli amatérského a nezávislého hororového tvůrce, ale s tím, že nesmíte horor moc čekat, i když v tomhle ohledu snímek trochu mate tělem a skoro by s zdálo, že v něm nějaká atmosféra bude. Není a není v něm ani nic jiného, proč by stálo za to se na film podívat a věnovat mu čas.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (příšery, vrazi)


Přidat komentář