Whoever Slew Auntie Roo? (1972)

60%
O Jeníčkovi a Mařence trochu jinak.

Whoever Slew Auntie Roo?

Velká Británie, 1972, 91 minut

 

Režie: Curtis Harrington

Scénář: David D. Osborn, Robert Blees, Jimmy Sangster a Gavin Lambert

Hrají:

Shelley Winters (Paní Forrest)

Mark Lester (Christopher Coombs)

Chloe Franks (Katy Coombs)

Ralph Richardson (Benton)

 

Byla jednou jedna zlá čarodějnice a ta žila v perníkové chaloupce. Až na to, že tahle paní žila v celkem normálním domě a vlastně to ani nebyla tak moc čarodějnice, jako že to spíše neměla v hlavě moc v pořádku. Prostě se jí to trochu pomotalo a ona měla místo miminka v posteli jen kostřičku, která se ani moc nehýbala. A to je teprve začátek filmu „Whoever Slew Auntie Roo?“.

 Co to asi bude v rakvi?

„Whoever Slew Auntie Roo?“ má v čele Shelley Winteers, která si zahrála paní Forrest, ústřední postavu, která to v hlavě nemá moc dobře srovnané. Je to docela hodná paní a chce se starat o sirotky, jen je ta její péče lehce nebezpečná. Jenže to by si paní Forrest nesměla vzít do své péče Christophera a Katy, protože tohle rozhodně nejsou dvě obyčejné děti, které se nechají jen tak ovládnout.

 Zlobivé děti?

Mark Lester byl výborně vybraným představitelem, který se do role dětského hrdiny a nové verze Jeníčka z pohádky „O perníkové chaloupce“ hodil skvěle. Na první pohled nevypadá jako někdo, kdo by se nechal jen tak nějakým dospělým rozsekat, a tak je to v podstatě on, kdo na sebe dovede strhnout pozornost a ukázat, jak to v té původní pohádce vlastně kdysi bylo.

 Tetička se ale umí bránit.

Snímek „Whoever Slew Auntie Roo?“ – možná i díky svému hlavnímu dětskému představiteli, který si zahrál hlavní roli ve filmu „Oliver!“ – připomíná právě lehce dobu Olivera Twista, i když spíše z pohledu těch bohatších, protože paní Forrest není nízká vrstva. Christopher a Katy ale z té nízké přichází a díky nim to má takovou staromilskou atmosféru. Do toho se ale přidávají i lehce hororové scény.

 Děti jsou tak nevinné.

Film „Whoever Slew Auntie Roo?“ není vyloženě hororem atmosférickým, kde byste byli napjatí celou dobu jeho sledování. Jste napjati z toho, jestli skutečně dojde na naplnění původního příběhu z pohádky „O perníkové chaloupce“, respektive jak to vlastně tvůrci adaptovali. A není to špatné. Ta konfrontace mezi dětmi a jejich opatrovnicí má něco nepříjemného do sebe.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (děti)


Přidat komentář