In Their Skin (2012)

40%
V jejich kůži by se člověk určitě nechtěl ocitnout.

In Their Skin

Kanada, 2012, 97 minut

 

Režie: Jeremy Power Regimbal

Scénář: Joshua Close, Justin Tyler Close a Jeremy Power Regimbal

Hrají:

Selma Blair (Mary)

Joshua Close (Mark)

James D'Arcy (Bobby)

Rachel Miner (Jane)

 

Tyhle filmy už začínají být trochu ohrané. Ono je home invasion celkem zajímavé téma, protože je prostě možné, aby se to stalo i vám. Ale také už je problém v tom, že jsou témata trochu vyčerpána a že si prostě nemůžete být jistí, že vás to bude bavit. Pravděpodobně ne, protože ona je kostra vždycky celkem jednoduchá. A v případě snímku „In Their Skin“ to rozhodně platí.

 Ještě kamarádi.

Na začátku máme manželský pár s dítětem. Pár má očividně problémy, záhy zjišťujeme, že jsou dány smrtí jejich druhého dítěte, holčičky. Přestěhují se, aby problémům čelily, ale jak to tak vypadá, není to tak jednoduché, jak by si přáli. Ona k němu není schopna najít cestu, on je odevzdaný a možná se ani nechce snažit cokoli změnit. Jenže ona změna přijde sama v podobě příjemných sousedů.

 Ta křesla vzadu jsou parádní.

Tito sousedi ale už na první pohled nejsou v pořádku, a tak je docela jasné, jak se bude příběh odvíjet. Už jen čekáte na chvíli, kdy se projeví jako magoři. No a pak už je to jen o tom, jak odvážný film bude. Je zde jedna scéna, která je velmi dobrá. A ne, není to tím, že Selma ukázala prsa. Ale na celý film je toho docela málo. Rozvoj děje je trochu křečovitý a není to nijak ladné.

 Hlavně dobře mířit.

„In Their Skin“ je snímek, který představuje tak nějak standardní podívanou v rámci žánru, od kterého ale přece jenom čekáte ještě něco trochu víc. Když už je to home invasion, chcete trochu mučení, počítáte s tím. Tohle je jenom film o tom, jak jedna rodina zajme druhou a chce to nějakou šílenou cestou obhájit hlavně před sebou. Tohle se děje a my sledujeme nedojemnou podívanou o tom, jak to DArcyho postava vlastně myslí dobře.

 Co asi ještě vymyslí?

Ne, tohle není film, který by mě zaujal. Funny Games je v tomhle mnohem lepší a intenzívnější. Tady jsem ani neměl ten pocit, neměl jsem touhu se dívat jinam, protože ta rodiny nesmírně trpí. Vlastně mi bylo celkem jedno, co se s nimi stane. Možná by to oživila smrt dítěte, nebo cokoli, ale tohle prostě není film o krutosti, jen film, co si myslí, že je o krutosti.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (mučení)


Přidat komentář