In un giorno la fine (2017)

50%
Když se při apokalypse zaseknete ve výtahu.

In un giorno la fine

Itálie, 2017, 100 minut

 

Režie: Daniele Misischia

Scénář: Cristiano Ciccotti, Daniele Misischia

Hrají:

Alessandro Roja (Claudio Verona)

Roberto Scotto Pagliara (Autista Riccardo)

Benedetta Cimatti (Silvia)

Euridice Axen (Marta)

 

Za to, že Daniele Misischia natočil snímek „In un giorno la fine“, který je v mezinárodní distribuci uváděn jako „The End?“ nebo „The End? L'inferno fuori“ a dal by se prostě označit asi za „poslední den“, si zaslouží přece jen alespoň trochu uznání, protože natočit zombie film ve výtahu je přece jen docela výzva, která mohla dopadnout velmi špatně. Nemyslím si, že to je případ tohoto filmu.

A jde se do výtahu!

V hlavní roli filmu „In un giorno la fine“ máme kancelářskou krysu, respektive pracovníka jedné firmy. Jmenuje se Claudio Verona (Alessandro Roja) a zrovna se dostal do jedné celkem nezáviděníhodné situace. Jednoduše se zasekl ve výtahu. Naštěstí to bylo ve firmě, tak by se dalo očekávat, že mu někdo z kolegů pomůže, případně nebude až tak těžké zavolat servis. Jenže...

Ještě že mají krátké ruce.

Jenže to by zrovna nesměla propuknout zombie apokalypsa. Jako vážně. Claudio je zaseknutý ve výtahu, který se sice trochu pootevřel, ale skutečně jen natolik, aby sice mohl vidět ven, ale nemohl se ven dostat. Na druhou stranu to má jednu určitou výhodu – nic se nedostane ani k němu dovnitř. Takže sice je v problému, protože ve výtahu nemůže žít věčně, ale zombie na něj aspoň nemohou.

Ale nevzdávají se.

Docela dobré východisko pro klaustrofobní horor, ale Danuele Misischia si měl už na začátku uvědomit že tohle je film, který by měl mít tak maximálně 70 minut a ne rovnou minut 100. dá se pochybovat o tom, jestli 100 minut odvede udržet vaši pozornost. A po zhlédnutí už pochybovat nemusíte – celou dobu to režisér prostě nezvládne, zas tak zajímavé to není. Na druhou stranu to ani není průser a herecky je to velmi dobře zvládnuté.

Zombie apokalypsa je náročná.

Italský snímek „In un giorno la fine“ ukazuje, že pokud se tvůrci nebojí se zombie žánrem trochu zaexperimentovat, je možné natočit něco zajímavého, trochu nového, lehce originálního. A tohle rozhodně má originální nápad. Jen je trochu moc roztahaný a v konečném důsledku to není až tak naplňující, jak by člověk asi doufal. Ale dá se říct, že výtah je při zombie apokalypse celkem fajn schovka.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (zombie, survival)


Přidat komentář