Infected (2013)

15%
Být zavřený na chatě v lesích s infikovanými nebude žádná výhra. Ani pro diváka.

Infected

USA, 2013, 95 minut

 

Režie: Glenn Ciano

Scénář: Glenn Ciano a Robert Rotondo Jr.

Hrají:

Christy Romano (Kelly)

Michael Madsen (Louis Hartley)

William Forsythe (Dr. Edward Dennehey)

Tom DeNucci (Andrew Hartley)

 

Snímek „Infected“ je dalším zástupcem do zombie subžánru, i když se dá vlastně do jisté míry polemizovat o tom, jestli zde zombie skutečně vystupují. Vycházejme tedy z názvu filmu a předpokládejme, že rozhodující je zde ten pojem infikace. Jsou zde osoby, které jsou nemocné, a to nemocí, která očividně není nějak obyčejná, ale dokáže lidi měnit na... no na něco, co se celkem podobá zombie.

Chtěl by sis to rozdat?

„Infected“ má velmi prostý děj. Skupina lidí je v lese, na nějaké chatě, mezi nimi je i Michael Madsen, což je jednoznačně tahák, který měl k filmu trochu přitáhnout. Myslím, že víc přitáhne Tracey Sheldon a její svlékací scéna, která zajde i na americké béčko celkem příjemně daleko. Není to porno, ale její postava je opravdu celkem hezká. V pornu by se vyjímala dobře.

Jak vypadá Michael Madsen bez klobouku.

Sledujeme tuhle skupinu lidí, kde nikdo nijak zásadně nevybočuje, jak se snaží přežít v blízkosti oné infekce, která se šíří. Kolem jsou nakažení a oni – zdraví – se s nimi musejí dostávat do kontaktu. Co budou dělat? Nakažení jsou totiž jejich přátelé a příbuzní. Začíná se v tom objevovat sociální drama se silným psychologickým podtextem. No, nedělám si zas tak moc srandu, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Menší rodinná sešlost.

Film se skutečně snaží jít trochu hlouběji, což je ve výrazném kontrastu se silně béčkovými scénami, které v tomhle provedení nemají v rámci jakékoli psychologie příliš velký smysl. Ano, i nahotu je možné využít v psychologicko-sociálním dramatu, ale musí se to udělat trochu jinak. „Infected“ tak vyznívá jen neskutečně jednoduše a v podstatě i nudně. Není zde nic, co by mělo film nějak zásadně ozvláštnit.

Jsem dolňák a nestydím se za to.

Proč se béčkoví tvůrci tolik snaží o nějakou hloubku? Kdyby se raději pustili do nějaké zábavné řežby, anebo jen bezduché podívané, možná je to celé lepší. Já mám radši béčka, která si na nic nehrají. „Infected“ je ukázkou toho, že jsou špatné filmy a nic se s tím nedá dělat. Pokud si je dělají amatéři za vlastní peníze, fajn, ale v takovém případě budu radši, když je podpoří finančně jen ti, které to skutečně zaujme poté, co snímek zhlédnou na YouTube.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (zombie, béčka)


Přidat komentář