Inseminoid (1981)

50%
Inseminace za nekontrolovaných podmínek ve vesmíru.

Inseminoid

Velká Británie, 1981, 93 minut

 

Režie: Norman J. Warren

Scénář: Nick Maley a Gloria Maley

Hrají:

Robin Clarke (Mark)

Jennifer Ashley (Holly)

Stephanie Beacham (Kate)

Steven Grives (Gary)

 

Britský hororový snímek „Inseminoid“ se řadí do ranku sci-fi hororů, kdy ten název i celkem jasně evokuje to, o čem asi horor bude. Ano, bude se zde inseminovat a je asi celkem logické, že nebude o inseminační praktiky chovatelů krav, ale půjde o trochu jinou inseminaci. Vzhledem k tomu, že se jedná o sci-fi, bude se tohle provádět na vesmírné základně a ne úplně záměrně.

To bude miminko...

Při jedné výpravě dojde k tomu, že je vědkyně napadena nějakou mimozemskou entitou, která ji podle všeho nějakým způsobem znásilní, anebo do ní něco zasadí. Po nějaké době je totiž zjištěno, že tahle zmíněná vědkyně je totiž těhotná, ale zdá se, že to nebude celkem obyčejné těhotenství, minimálně projevy na nastávající matce jsou hodně nepříjemné a ona jakoby začala šílet.

Zajímavé stvoření.

Na první pohled to trochu připomíná snímek „Vetřelec“ s tím, že se film „Inseminoid“ omezuje v podstatě jen na fázi, kdy je do člověka něco nakladeno, a pak se čeká na to, co to z něj asi vyskočí. To, co následovalo po tom, kdy se vetřelec vylíhl, už je zde spíše ve zkratce a jedná se o finále filmu. Ale musí se nechat, že snímek „Inseminoid“ je v tomhle ohledu trochu úchylnější.

Co to z ní leze?

„Inseminoid“ se vlastně soustředí na těhotenství a na to, jaké má následky. A v tomhle případě se jedná o následky, které jsou skutečně nepříjemné. Žena se hodně mění a její choutky začínají být velmi nepěkné. Dochází k tomu, co snímek zdobí nejvíce – je zde docela dost nechutných a relativně dobře provedených gore scén, jež dokáží na diváka zapůsobit, i když toho dost viděl.

Byla to zvláštní setkání třetího druhu.

Silné na filmu „Inseminoid“ je to, že je zde spojení těhotenství, sexu, a to v konfrontaci s násilím a nechutností. Díky tomu je to silné a má to svou výpověď. Není to vyloženě samoúčelné. Britové ukázali, že mají na to, aby natočili snímek, který nebude vykrádačkou „Vetřelce“, bude trochu svůj a bude navíc trikově celkem povedený. A „Inseminoid“ tohle zvládnul.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (gore, příšery, hnus, mimozemšťani)


Přidat komentář