Into the Grizzly Maze (2014)

75%
Film s pořádným medvědem, který vás neurazí.

Into the Grizzly Maze

USA, Kanada, 2014, 93 minut

 

Režie: David Hackl

Scénář: Guy Moshe a J. R. Reher

Hrají:

Michaela McManus (Kaley)

James Marsden (Rowan)

Thomas Jane (Beckett)

Piper Perabo (Michelle)

 

Co by asi mohl přinést snímek, kde půjde o to, že se bude muset skupina lidí poprat s pořádným medvědem? Tak asi nemá smysl tvrdit, že by film mohl přinést něco nového, to se od něj moc očekávat nedá, ale v rámci žánru by to mohla být alespoň dobrá zábava, když nic jiného. A přesně tohle jsem se snímkem „Into the Grizzly Maze“ – anebo také jen „Grizzly“, jak je film někdy uváděn – dostal.

 Z Punishera je šerif.

Bavil jsem se, což je přesně to, v co jsem doufal. Přitom zápletka skutečně není moc komplikovaná. Prostě jde jen o to, že se podíváme do pořádně zalesněné krajiny – v tomhle případě se jedná o aljašskou divočinu – kde se prohání jeden medvěd. Ale nejde o to, že by byl velký, tenhle je opravdu obrovský. A navíc je pořádně naštvaný, což dává všem menším, tedy lidem, jasně najevo.

 V přírodě je hezky.

V tomhle směru tedy film nepřináší nic nového – opravdu se očekává, že proti lidem půjde pořádná bestie. Pak jsou zde ale postavy, které stojí za sledování. Rowan (James Marsden) se vrací domů, aby si vyrovnal nějaké účty hlavně sám se sebou. Jeho bratr Bekett (Thomas Jane), zástupce šerifa, je z toho překvapený a ví, že s tím budou problémy. Ty se ještě podtrhnou, když musí řešit medvěda, kterého chce dostat i lovec Douglass (Billy Bob Thornton).

 Jíst, či nejíst?

Do lesa míří skupinka dvou mužů a dvou žen, kteří jsou nakonec nuceni se utkat s obřím medvědem. A je to boj nerovný, protože ta bestie je opravdu silná jako kráva, no, vlastně jako několik krav. Nemá hlad, nechce si hlídat teritorium, prostě chce jen zabíjet lidi. Krásné, jednoduché béčko se zajímavým obsazením, které zase tak moc nekazí ani skutečnost, že je na medvědovi místy až moc poznat, že se narodil z pixelů.

 Ten to schytal celkem zle.

„Into the Grizzly Maze“ mi přineslo většinu toho, co od béčkových filmů očekávám. Je zde dobrá akce, která má místy velmi povedené prvky, je zde příběh, který je přesně nalajnovaný, jsou zde postavy, které jsou zajímavá a dobře napsané. Jen trocha toho humoru zde chybí, ale to se daří alespoň trochu nahradit tím, že jsou zde neskutečně krásné záběry na aljašskou přírodu. Tam by se mi líbilo žít.

 

Hodnocení: 75 %

Hororové filmy (béčka, zvířata)


Přidat komentář