Isle of the Dead (2016)

50%
Vojenská jednotka má jasný úkol - dostat z laboratoře materiály, které vysvětlí, proč došlo k zombie nákaze.

Isle of the Dead

USA, 2016, 90 minut

 

Režie: Nick Lyon

Scénář: Jacob Cooney a Brandon Trenz

Hrají:

Joey Lawrence (Paul Gibson)

Maryse Mizanin (Mikaela Usylvich)

Todd Cattell (Chuck Caesar)

D. C. Douglas (Aiden Wexler)

 

Jasně, snímek „Isle of the Dead“ není zrovna ukázkou nějakého velkého filmového umění. Je to jednoduše béčko, které nijak zásadně nemění žánr, ale aspoň přinese to, co je potřeba, v tomhle případě tedy docela dobrou akci a zápletku, která není úplně tupá. Jo, jako vážně, ono se na tohle dá koukat a v rámci zombie žánru to není až tak zlé. Asi už jsem slevil ze svých nároků...

To je teda skupina.

Jak jsem již řekl, jedná se o zombie snímek, který je tentokrát laděn spíše do akčního hávu, což se tak většinou stane, když do hlavní rolo hodíte vojenskou jednotku na misi. Ale tohle není „Den oživlých mrtvol“, tohle je snímek, který je z produkce SyFy, takže je opravdu možné čekat, že zde bude více akce než nějaké té přemýšlivé filosofie, kterou Romerovy filmy v sobě měly.

Setkání se zombie bolí.

A základ filmu „Isle of the Dead“ je skutečně jednoduchý. Vojenská jednotka je vyslána na opuštěný ostrov v Tichém oceánu, kde mají její členové získat tajné dokumenty, které podle všeho měly vést k tomu, že vypukla zombie epidemie. Vědci se zase jednou snažili tak moc, až se to všechno posralo. Nic nového. Vojáci se budou muset postavit zombie, ale i jednomu poslednímu přeživšímu vědátorovi.

Aspoň jsou tu hezké holky.

Scénář se na první pohled netváří nějak moc inteligentně, ale v konečném důsledku to není tak špatné, je zde snaha i v rámci zombie žánru předvést něco, co e odlišné, něco, co není vyloženě tupé, má v sobě myšlenku a vlastně i postavy, které docela fungují. Jasně, pořád je to relativně jednoduché béčko, ale ve svém žánru to není špatné a minimálně průměr si bez problémů zaslouží.

Infekce si nevybírá.

Americký béčkový film „Isle of the Dead“ je pro mě docela solidně odvedenou prací, která nechce být ničím víc než akčním filmem s hororovými prvky. Jsou zde zombie, plní svou úlohu, jsou zde lidé, kteří bojují o život. Tohle prostě funguje a je jedno, že to má onen béčkový háv, protože ten tomu prostě sedne. Nic víc nedostanete, ale dle mého názoru to vůbec nevadí.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (zombie, béčka, survival)


Přidat komentář