It's Alive (2008)

40%
Snímek "It's Alive" se v roce 2008 vrátil do kin ve svém modernějším remaku.

It's Alive

USA, 2008, 80 minut

 

Režie: Josef Rusnak

Scénář: Larry Cohen, Paul Sopocy a James Portolese

Hrají:

Bijou Phillips (Lenore Harker)

James Murray (Frank Davis)

Raphaël Coleman (Chris Davis)

Owen Teale (Perkins)

 

Larry Cohen v roce 1974 nenatočil legendární film, ale jedná se o celkem solidní, dle mého vlastního hodnocení průměrný horor. Přesto – anebo právě proto? – se našli lidé, kteří se rozhodli, že by bylo fajn po více jak třiceti letech natočit remake tohoto snímku. Jak uspěli při remakování něčeho, co nebylo až tak skvělé, ale pro někoho mohlo celkem snadno získat kultovní status?

 Tak se nám to narodilo.

„It's Alive“ je film, který není špatný, pokud tedy nejste ti, pro něž je remake automaticky něco nevhodného nebo dokonce ubohého. Nápad, co měl Cohen, byl celkem jednoduchý. Co když je náš svět už tak nasáklý chemikáliemi, že i děti, které se nám začnou rodit, budou tímhle poznamenány. Jak se to na nich projeví? A vzhledem k tomu, že je Cohen srdcem hororový tvůrce, nemohl to pojmout jinak než hororově.

 Jojo, s dětmi přicházejí starosti.

Josef Rusnak a jeho scénáristé se zaměřili spíše na citovou stránku než nějakou environmentální, i když i ta zde v pozadí je. Film tak vyznívá jako celkem standardní horor, kde je vše dostatečně vysvětleno, aby to mohl člověk pochopit, tedy samozřejmě v rámci žánru, a nebylo zde nic, co by ho mohlo zmást. Tahle doslovnost není vždy na místě a snímku škodí.

 Asi viděla miminko...

Děj je pak celkem standardní. Tedy samozřejmě vzhledem k původnímu filmu. Lenore je těhotná a má se to narodit velmi brzy. Otec dítěte, Frank, se chce o dítě starat, už mají připravený domov, ale překvapivě nejde všechno tak, jak by chtěli. Na porodním sále se odehraje doslova masakr, kdy jediní přeživší jsou matka a nově narozené dítě. Všechen personál skončil v krvi – samozřejmě vlastní.

 Že by už i matka pochopila, o co jde?

Snímku „It's Alive“ kromě doslovnosti škodí i skutečnost, že ty jednotlivé fáze nejsou úplně dotažené do konce. Masakr v nemocnici vyznívá skoro do ztracena, ale to se ještě dá kousnout. Většina postav je tady jen proto, aby skončila jako mrtvoly, což činí snímek zbytečně natahovaným. Jako remake průměrného filmu to však docela ujde, i když to původní film nijak nepřekonává.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (gore, béčka, vrazi, děti)


Přidat komentář