Tak trochu zombie (2012)

55%
Není to špatná komedie, ale k dokonalosti tomu také ještě docela dost kroků chybí.

Tak trochu zombie

A Little Bit Zombie

Kanada, 2012, 87 minut

 

Režie: Casey Walker

Scénář: Trevor Martin a Christopher Bond

Hrají:

Kristopher Turner (Steve)

Crystal Lowe (Tina)

Shawn Roberts (Craig)

Kristen Hager (Sarah)

 

Zombie komedie je subžánr, který si skutečně svou škatulku zaslouží, protože především v poslední době vzniklo skutečně hodně hororový zombie komedií, kterým pro mě jednoznačně vévodí „Mrtvý sníh“, a to i se svým pokračováním. Jak to dopadlo se snímkem „Tak trochu zombie“? Musím říct, že jsem od začátku čekal pořádnou kravinu, ale nakonec se ukázalo, že je to jen kravina malá.

 Já jsem to asi dostal!

Zombie komedie většinou trpí tím, že jednoduše nejsou vtipné. Tohle snímku „Tak trochu zombie“ nechybí, protože ona už základní zápletka je sama o sobě docela vtipná. Problém je pak v tom, jak se jednotliví herci snaží o to, aby to bylo ještě vtipnější, což se jim rozhodně v každém momentu nedaří. Místy se to prostě mění v něco, co je jen trhlou blbinou utrženou ze řetězu směrem, který nebude každému vyhovovat.

 no, něco tam má...

Mladý pár se připravuje na svatbu, kterou hlavně Tina hodně řeší. Společně se Stevovou sestrou Sarah a Craigem jedou na chatu na dovolenou, ale ve skutečnosti je to jen záminka k tomu, aby se doladily detaily svatby. Jenže to by se tu nesměl objevit komár, který je celý nacucaný zombie krví. Ano, už tady to začíná a zápletka dostává skutečně zajímavý náboj. Ženich je bodnut otravným hmyzem a najednou pociťuje neodolatelnou chuť na mozek. Jakýkoli mozek.

 Když mozek, tak pořádně vychlazený.

Do děje je zapleten cool zombie zabiják se svojí asistentkou, která dá trochu na magii, jeden řezník, který má zálibu v jezení mozků jako lahůdky, a samozřejmě nechybí ani problémy s tím, že všechny podrobnosti svatby pořád nejsou dořešeny a je potřeba je včas doladit. Jak říkám, místy je to naprostá blbost, ale místy má ten vtip spád, hlavně proto, že se pořád něco děje a ty postavy jsou i docela snesitelné. Až tedy na Crystal Lowe, ale ta mi snesitelná nepřijde nikdy.

 Když zabíjet zombie, tak efektně.

„Tak trochu zombie“ není skvělá zombie komedie, ale vzhledem k tomu, co v této oblasti většinou jde ven, je to pořád to, co je trochu lepší a čemu se dá zasmát. Líbí se mi, že se snímek snaží nezastavit a pořád se dění posouvá. Tohle je dobře a exituje pak pravděpodobnost, že „Tak trochu zombie“ celou stopáž dokáže udržet divákovu pozornost. Možná zajímavější herci a bylo by to ještě o něco lepší.

 

Hodnocení: 55 %

Hororové filmy (zombie, komedie)


Přidat komentář