Izolace (2006)

70%
Teambuildingová akce, která se zvrtne.

Izolace

Severance

Velká Británie, Německo, Maďarsko, 2006, 96 minut

 

Režie: Christopher Smith

Scénář: Christopher Smith a James Moran

Hrají:

Toby Stephens (Harris)

Claudie Blakley (Jill)

Andy Nyman (Gordon)

Babou Ceesay (Billy)

 

V pracovním prostředí můžete s kolegy zažít stejnou ponorku jako třeba ve vztahu, a tak je potřeba sem tam ten pracovní život trochu nabudit, zase lehce revitalizovat vazby mezi jednotlivými pracovníky, třeba je i posílit. A k tomuto účelu skvěle slouží – nebo by sloužit měly – teambuildingové akce. Samozřejmě, pokud e nejedná o českou specialitu – někam odjet a chlastat. I když i tím se vlastně vztahy v kolektivu tuží.

Teambuilding začíná.

V britsko-německo-maďarském filmu „Izolace“ na to společnost šla skutečně ve velkém a rozhodla se, že vezme svoje zaměstnance na výlet mimo civilizaci, a to rovnou do lesů východní Evropy, kde skutečně skoro nikdo nežije, lidé si odpočinou od práce, více se poznají. Jenže je důležité upozornit na to, že lesy jsou skutečně jen „skoro“ prázdné. I zde naleznete na bandu vraždících magorů.

A pokračuje dost drsně.

V podstatě již o počátku jsme vrženi do hry na kočku a na myš, kdy myšmi jsou zaměstnanci korporace, kterým šlo v lesích jen o ten teambuilding, a kočkami pak vraždící šílenci, kteří chtějí zaměstnance ulovit jednoho po druhém. Takže před sebou máme celkem klasický survival, kde je na zaměstnancích, zda budou vynalézaví a jestli konečně vytvoří skupinu, která bude schopna fungovat jako tým.

Hodně drsně...

Na snímku „Izolace“ je krásné to, že se sice jedná o hodně drsný film, kde krev teče, stříká, maso lítá v kouscích, ale pořád je zde parádní nadhled, jenž dělá z filmu hodně černohumornou podívanou. Najednou jsou zde scény, které vás doslova rozsekají v tom smyslu, jak jsou vykolejené, jak do děje nezapadají a jak jsou tím pádem i docela vtipné. Scéna s bazukou budiž důkazem.

Ale nějaké rozptýlení se najde.

Britsko-německo-maďarská koprodukce dala vzniknout filmu, který nemá velké, natožpak přehnané ambice. Prostě je to film, který pojal teambuilding po svém, především takovým způsobem, aby to divák bavilo. A myslím, že tohle je aspekt se filmu podařilo naplnit a docela mu pomáhá. Je to odlehčené a má to zajímavé a vtipné. Na začátku jsem si myslel, že to bude vyvražďovací nuda, postupem času mě to začalo prostě bavit.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (survival, komedie)


Přidat komentář