Jacob's Ladder (2019)

20%
Jeden z těch remaků, který se neměl stát.

Jacob's Ladder

USA, 2019, 89 minut

 

Režie: David M. Rosenthal

Scénář: Sarah Thorpe, Jake Wade Wall a Jeff Buhler podle původního scénáře Bruce Joela Rubina

Hrají:

Michael Ealy

Joseph Sikora

Jesse Williams

Karla Souza

 

Nemám rád remaky, to dává asi celkem často dost najevo. A snímek „Jacob's Ladder“ je remakem filmu, který byl u nás uváděn jako Jakubův žebřík. Natočen byl v roce 1990 a v hlavní roli měl Tima Robbinse. I když to není film, který by si svět připomínal každý rok, je to skvělé hororové drama s psychologickým a až halucinačním přesahem. Nic z toho nové provedení nemá. Ne v takové míře.

Jacob často mluví.

Snímek „Jacob's Ladder“ je remakem v podstat klasickým, tedy takovým, kdy se vezme základní kostra a celé se to natočí znovu. Nic nového se tomu nepřidá, ale tvůrci mají zásek. Zaprvé udělali předělávku něčeho, co bylo skvělé a lidé to znají, což je marketingové plus. A pak mají záznam na IMDb a dalších databázích, což je jejich osobní plus a nikomu jinému neprospěje. Otázka je, jestli prospěje aspoň jim samotným.

A vídá divné věci.

Takže o co jde? Jacob, v tomhle filmu většinou označován jako Jake, trpí psychickými problémy. Poté, co se jeho bratr vrátil z vojenské mise, je Jake na rozpadnutí, má problémy především s tím, že všude vidí nějaké divné lidi nebo se před ním osoby zvláštně transformují. Jako kdyby se svět kolem něj skutečně rozpadal. Anebo se rozpadá on uvnitř? Nikdo nedokáže dokonale odpovědět.

A umí naklonit hlavu i na druhou stranu.

Snímek Jakubův žebřík stál na skvělé vizuální stránce, kdy jste si skutečně nebyli jistí, co je halucinace, co je fantazie, anebo jestli to náhodou není realita. Byly zde obrazy, které jsou zapamatovatelné. Vedle toho remake „Jacob's Ladder“ vyznívá něco jako pouťová podívaná, co se chce předvádět, ale ve skutečnosti nemá čím, protože je to příliš tuctové. Až neskutečně tuctové.

A hraje si na kapra ve sprše.

Americký snímek „Jacob's Ladder“ patří k těm naprosto zbytečným remakům, které světovému filmu nic nepřinesou. Pořád je mnohem lepší se podívat na film z roku 1990, protože ten na vás i po těch třiceti letech dokáže zapůsobit tak, jak bylo zamýšleno. Film „Jacob's Ladder“ nepřinese nic z těch depresivních pocitů, je to jen rádoby mainstreamová podívaná.

 

Hodnocení: 20 %

 

101 nejlepších hororů (mysteriózní)


Přidat komentář