James O'Barr v Praze!

Jsme rádi, že vám můžeme sdělit, že do Prahy se na Komiksfest chystá legendární tvůrce komiksu "Vrána", James O'Barr. Není tu jen na skok, ale bude součástí širokého programu.

 

Autor kultovní Vrány přiletí v říjnu do Prahy
– James O´Barr exkluzivně vystoupí na KomiksFESTu

PRAHA, 26. září 2012 – Na konci letošního října navštíví Prahu autor světoznámého komiksu Vrána, který vstoupil do povědomí široké veřejnosti svým filmovým zpracováním v hlavní roli s Brandonem Lee. James O´Barr bude hlavní hvězdou letošního, již sedmého, ročníku KomiksFESTu. Autor vystoupí v Meetfactory v Praze dne 27. října 2012.

Obálka českého rozšířeného vydání komiksu Vrána.

V programu KomiksFESTu je v sobotu 27. 10. od 19 hodin pro Jamese O´Barra vyčleněn celý blok, který bude zahrnovat: přednášku o jeho tvorbě a komiksu vůbec, malbu modelky na plátno přímo na jevišti a jeho dražbu a celý blok zakončí autogramiáda. „Nebylo jednoduché se s panem O´Barrem spojit. Je velmi uzavřený, skromný, a k tomu ještě nemá příliš rád moderní technologie. Přesto, s pomocí novinářky Kateřiny Sovové, naše pozvání s nadšením přijal a velmi rád se se svými fanoušky v Praze setká,“ uvedl Václav Dort, ředitel nakladatelství Comics Centrum, které Vránu Jamese O´Barra v České republice vydává.

James O'Barr, autor legendární Vrány.

O´Barr bude po skončení přednášky přímo na místě malovat obraz na plátno. Modelem mu bude stát Eva Decastelo. Obraz se následně vydraží ještě týž večer. „Podle přání Jamese O´Barra bude výtěžek aukce věnován na dobročinné účely spojené s dětmi. Celá událost bude jistě velmi zajímavá, protože návštěvníci budou moci poodhalit roušku tajemna, která Vránu od jejího vzniku provází. Vrána je známá po celém světě a jejích příznivců neustále přibývá,“ dodal Václav Dort.

 

Vzhledem k velkému zájmu o vystoupení Jamese O'Barra, je pro návštěvníky KomiksFestu připraven registrační formulář pro rezervaci vstupenek na sobotu 27. 10. 2012:

http://komiksfest.formees.cz/f/registrace-2012/

 

 

O nakladatelství Comics Centrum, www.comicscentrum.cz

Nakladatelství Comics Centrum vzniklo v roce 2003. Zakladatelé získali své zkušenosti s komiksem již v roce 1993 prací na magazínu Comics Arena a následně stáli u zrodu nakladatelství Crew, jehož pak byli v letech 1997 – 2000 spolumajiteli.

Ve své produkci se Comics Centrum zaměřuje na komiksové příběhy určené především dospělým čtenářům, na díla zajímavá po scénáristické i grafické stránce. Jsou to umělecká díla pro běžné čtenáře, bez superhrdinů a dětských zápletek. Comics Centrum vydává romány v obrazech, např. Vrána, Sin City, 300 – Bitva u Thermopyl, Hellboy, Conan, Koralína, 30 dní dlouhá noc.

V roce 2005 ve spolupráci s předním britským komiksovým tvůrcem Bryanem Talbotem Comics Centrum digitálně zrestaurovalo první román v obrazech vytvořený pro dospělé čtenáře – Dobrodružství Luthera Arkwrighta. Tato kniha je v současnosti z Comics Centrem vytvořených podkladů přetiskována v mnoha zemích světa, včetně USA.

V roce 2007 Comics Centrum vydává v České republice historicky první knihu o dějinách světového komiksu. Pro tuto knihu rovněž poprvé v České republice nakreslil speciální obálku právě Bryan Talbot.

 

O KomiksFESTu, www.komiksfest.cz

KomiksFEST! je mezinárodní multimediální festival a vznikl v roce 2006 s cílem vyvést komiks v Česku z undergroundu a etablovat ho jako plnohodnotné moderní médium schopné nést jakýkoli obsah. Motto festivalu zní „Komiks unlimited“ a každý rok přináší nové knihy, výstavy, filmy, divadelní představení, autogramiády a besedy.

Ve dnech 27. 10. – 3. 11. 2012 v Praze proběhne sedmý ročník, jehož mottem zůstává heslo „Komiks unlimited!“. Festival tradičně pořádá revue Labyrint a Seqence, občanské sdružení na podporu komiksu. Hlavními partnery letošního ročníku jsou Era a Chito.

Soutěže, akce, zajímavosti (komiks)


Přidat komentář