Jedovatý břečťan 3: Pokušení (1997)

30%
Třetí díl je syntézou prvního a druhého, kdy tentokrát má film trochu myšlenku, ale ta je zabitá nahotou.

Jedovatý břečťan 3: Pokušení

Poison Ivy: The New Seduction

USA, 1997, 95 minut

 

Režie: Kurt Voss

Scénář: Karen Kelly

Hrají:

Jaime Pressly (Violet)

Megan Edwards (Joy Greer)

Michael Des Barres (Ivan Greer)

Greg Vaughan (Michael)

 

Snímek „Jedovatý břečťan 3: Pokušení“ nemá zrovna dokonalý český, koneckonců ani anglický název. Na druhou stranu se musí uznat, že tohle je film, který se mnohem více než „Jedovatý břečťan 2: Lily“ drží směru, kterým se vydal snímek první. „Jedovatý břečťan 3: Pokušení“ využívá v podstatě stejný základ jako „Jedovatý břečťan“, což z něj dělá minimálně vhodný díl do série.

To ještě uvidíte, co jsem na vás vymyslela.

Ono minimálně je i v tomhle případě maximálně, protože nic moc navíc snímek neposkytuje. Pokud jste si oblíbili Jaime Pressly v seriálu „My Name Is Earl“, asi ji zde celkem rádi uvidíte nahou, což se děje skutečně při velkém množství scén. Tak tahle série je (od druhého dílu o to víc) o sexu, intimitě a o tom, jak se sex využívá a zneužívá. Jaime Pressly se na mrchu docela hodí, nutno ale říct, že původní postava Drew Barrymore byla trochu komplikovanější. Nebo vlastně jednodušší? V tom ale tkvěla její zajímavost.

Že by něco tušila?

Violet je dívkou, která se vrací ke své dávné kamarádce. Mimochodem se znala i s původní Ivy, takže provázanost s původním filmem je ještě o trochu silnější. Joy má otce, který je v současné době sám, ale Violet se postará o to, aby se tohle změnilo. Vlastně, Violet se hodlá postarat o to, aby nikdo netrpěl nedostatkem sexu. Jak to tak vypadá, tenhle film je opravdu o tom, jak si to bude Jaime Pressly rozdávat s většinou mužských postav. Nečekejte ale žádnou výraznou explicitu.

On netuší vůbec nic.

Drew Barrymore, respektive její postava, měla určité specifikum – ona tak trochu nevěděla, co dělá, co dokáže, jak může všechno zničit. Postava Jaime Pressly tohle ví přesně. Je to blonďatá příšera, která přichází do rodiny, aby jí zničila. Je krásná, je svůdná a je to mrcha. To je sice hezké – a ona opravdu vypadá dobře, to se prostě nedá nic dělat – ale je to bohužel všechno. Napětí se vytváří vlastně jen tím, že přesně nevíte, co máte od její postavy čekat, jak daleko je ochotna zajít.

Svede kohokoli.

Film „Jedovatý břečťan 3: Pokušení“ je nakonec nesmírně předvídatelný a nepřinese nic nového. Je v konečném důsledku celkem nudný, na druhou stranu se alespoň snaží o trochu té nahoty, o trochu toho šokování. Jaime tady nic moc nehraje, ale to ona nikdy. Stačí to. Její tělo je dost dobré na to, aby to tomuhle kousku vydrželo až do konce. Je to hodně povrchní, ale nic moc jiného s tím nenaděláte. V patnácti vám to bude stačit na noční fantazie. A možná i ve třiceti.

 

Hodnocení: 30 %

Vaše komentáře

Adam Peňáz
Přiznám se že tahle série je tak trochu moje guilty pleasure, první dva díly jsem viděl kdysi pozdě v noci v TV a o mnoho let později se rozhodl nejen si je zopakovat, ale i doplnit o zbylé díly (o kterých jsem do té doby netušil). Co si budeme povídat, ani trojka není objektivně vzato dobrý film. Ze všech čtyř je možná dějově nejnudnější a snaží se jen napodobit to co fungovalo v díle prvním. Ale co naplat, já mám tuhle sérii tak nějak rád. Jestli je to tím že je tak krásně nostalgicky devadesátková, nebo tím že první dva díly byly asi první filmy žánru 'erotický thriller' (či jak to nazvat) co jsem viděl... Právě ta nostalgická atmosféra kterou ve mě vyvolává je asi důvod proč se k Břečťanům vracím. Trojka - i když pro mě asi nejslabší - má navíc tu Jaime Pressly která oku muže nepochybně lahodí. Osobně se mi ještě více líbila Megan Edwards která toho sice moc neukáže, ale je prostě pěkná a to se...
Adam Peňáz 28.09.2016 18:18:49 Reagovat Přidat nový komentář
Adam Peňáz
...počítá. Snaha o propojení s jedničkou je sice lehce navíc, ale aspoň se tvůrci snaží aby sérii drželo pohromadě něco jiného než hlavní téma.
Adam Peňáz 28.09.2016 18:22:42 Reagovat Přidat nový komentář
HOROR WEB
V tom guilty pleasure se shodneme. I když jsem film nehodnotil nějak moc dobře, tak bych si rád sérii dal někdy znovu.
HOROR WEB 29.09.2016 14:02:59 Reagovat Přidat nový komentář
Adam Peňáz
Převedeno na procenta, hodnotil bych možná dost podobně, přeci jen z filmařského hlediska je to po všech stránkách těžký podprůměr. Aspoň je vidět že film rozhodně nemusí být dobrý aby se k němu člověk dobrovolně a ještě rád vracel...
Adam Peňáz 29.09.2016 15:01:05 Reagovat Přidat nový komentář
Hororové filmy (béčka, vrazi)


Číst komentáře