Jeepers Creepers 2 (2003)

30%
Pokračování filmu, který má jednu zásadní výhodu - skvělé monstrum. Bohužel také disponuje nulovou zásobou krve.

Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers II

USA, 2003, 104 minut

 

Režie: Victor Salva

Scénář: Victor Salva

Hrají:

Ray Wise (Jack Taggart Sr.)

Jonathan Breck (Creeper)

Garikayi Mutambirwa (Deaundre 'Double D' Davis)

Eric Nenninger (Scott 'Scotty' Braddock)

 

Snímek „Jeepers Creepers“ nebyl až taková hororová/slasherová pecka, ale dalo se předpokládat, že na začátku tisíciletí, v době, kdy se se slashery všech možných podob doslova roztrhl pytel, to pokračování pravděpodobné bude. A mohlo být klidně o dost větší, protože v tom prvním díle bylo přece jen pár postav. Přesně tím směrem se také snímek vydal. Rozhodl se být větším, ale to v podstatě pouze ve smyslu velikosti obsazení. To je to jediné, o co byl rozšířen.

 Těch strašáků je možná trochu moc.

Silnou stránkou „Jeepers Creepers“ je monstrum, které se zde objevuje, tedy Creeper, jak je v titulcích uváděn. Když jsem ale viděl úvodní scénu, první, co jsem si řekl, bylo: „Hele, Ray Wise! Super!“ Chlapec je navíc uváděn na začátku titulků, tak se dalo čekat, že ta jeho role bude celkem velká. Velká je, ale po úvodní scéně se musíme nejprve prokousat anabází s jedním školním výletem.

 Ray Wise se prostě umí tvářit.

A školní výlet je samozřejmě klasika. Seznamujeme se s postavami, které nás nezajímají, do toho tyhle postavy blbnou, čímž jsou vám ještě protivnější, až nakonec dojde k tomu, co čekáte. Něco se pokazí a jejích jízda školním autobusem končí. Končí proto, že někdo do kola zabodl podivnou hvězdici. Tím je samozřejmě odstartováno postupné zabíjení celého výletu, kdy jediná naděje je v rukou faráře a jeho syna. Farářem je právě Ray Wise, který v úvodní scéně ztratil mladšího ze synů.

 Samí stateční studenti.

No když už tu máme slasher, asi by se dalo očekávat, že tu budou nějaká ta efektní zabití, což ale bohužel moc nehrozí. Je tu vlastně jenom jedno, které potvrzuje, že mainstreamový horor může být jedině ten, kde není žádná krev, anebo je jí velmi málo a většinou je někde rozetřená, maximálně skapává. Tady je frontální záběr na tělo, jemuž byla právě useknuta hlava, ale krve nevyteče ani kapička.

 Řidič konečně přišel.

„Jeepers Creepers 2“ je klasické pokračování, které využívá podobnou kostru a staví jenom na tom, že těch lidí, kteří mají umřít je o hodně víc. Sem tam se objeví nějaký ten špatný CGI efekt, který tomu na děsu moc nepřidá. I tohle je zlo nejen moderního hororu, ale filmu celkově. Pokud se vám to monstrum líbilo, je to v podstatě jediný důvod, proč se na film podívat. Jinak není moc proč.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (slasher, příšery, survival)


Přidat komentář