Jeepers Creepers 3 (2017)

40%
Tak nakonec na třetí díl došlo...

Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

USA, 2017, 100 minut

 

Režie: Victor Salva

Scénář: Victor Salva

Hrají: Stan Shaw, Gabrielle Haugh, Brandon Smith

 

Po čtrnácti letech se fanoušci dočkali, tedy za předpokladu, že tu ještě nějací fanoušci téhle série zbyli. Ale proč ne. Ta postava, která v sérii „Jeepers Creepers“ vraždila, byla celkem povedená co se designu týká, navíc byly filmy poměrně atmosférické a rozhodně se nejednalo o něco, co by v sobě nemělo hororový potenciál. Myslím, že spoustu diváků dovedly filmy vyděsit.

Na co čumíš?!

Jak se to má s třetím dílem? Victor Salva svoje dítko nepustil a je vidět, že ho točil někdo, kdo žánr už má něco odtočeno. Snímek „Jeepers Creepers 3“ vypadá jako profesionální snímek, není zde mnoho amatérského a pokud už dojde na digitální triky, jsou celkem snesitelné, což se rozhodně o každém hororu, který se jimi ohání, říct nedá. Po technické stránce tak snímek „Jeepers Creepers 3“ docela funguje.

Dojde i na ho oštěpem.

Jenže pak nastává problém se stránkou dějovou, možná i hereckou. Vracíme se do prvního dílu, tedy alespoň postavou seržanta Davise Tubbse (Brandon Smith), který se spolu se šerifem Danem Tashtegou (Stan Shaw) snaží o vytvoření komanda, jemuž by se podařilo zbavit creepera, prostě toho obřího gargoyla, či co to je. A že to není zrovna jednoduché, to už víme z předchozích dvou filmů.

Zlej ksicht.

I když se z počátku snímek ještě snaží o to, aby byl trochu atmosférický, jsou zde náznaky nějakých scén, které by mohly i lehce děsit, nakonec to Victor Salva přehodil kompletně na akční horor, kde o nějaké to strašení nejde, prostě se jede na to, že to má drive, že zde umírá spousta lidí a že tu je pár celkem cool scén, jež dovedou na diváka zapůsobit – například scéna s kopím.

A už je vevnitř.

Americký horor „Jeepers Creepers 3“ není vyloženě nedůstojným pokračováním předchozích dvou filmů, ani ty nebyly nějak zásadně úžasné, ale přece jen se jedná o pokračování, které není ničím vyloženě zásadní, i když se nám tím jakoby uzavírá kruh. Jde především o to, že zde je monstrum, které zabíjí, a je otázkou, jestli se ho lidem podaří nějak porazit. Je to drsné, je to namachrované a to je tak vše.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (slasher, příšery)


Přidat komentář