Jessabelle (2014)

15%
"Jessabelle" je prostě nudný film, který se snaží děj hrotit, ale jen ho tupí.

Jessabelle

Jessabelle

USA, 2014, 90 minut

 

Režie: Kevin Greutert

Scénář: Robert Ben Garant

Hrají:

Sarah Snook (Jessie)

Joelle Carter (Kate)

Mark Webber (Preston Sanders)

David Andrews (Leon Laurent)

 

Jessabelle je takové pěkné jméno, které je většinou spojováno s čarodějnicemi. To jméno v sobě má prostě něco, co tak nějak pěkně čarodějnicky zní. A tak jsou zde už určitá očekávání toho, o čem asi bude snímek „Jessabelle“ vyprávět. Ano, minimálně nějací duchové v tom budou, ale ono dojde i na to čarodějnictví, i když logika toho není zrovna dokonalá.

 Ne, v pohodě, já to dojdu.

Jessie – alias Jessabelle – je celkem obyčejná dívka, která se chystá na krásnou budoucnost. S přítelem se stěhují a mají založit rodinu. Jenže ani pořádně nevyjedou z původního bydliště, když se jejich život naprosto obrátí vzhůru nohama. Jessie končí bez přítele, bez schopnosti chodit a navíc se má setkat s otcem, kterého v podstatě nikdy pořádně nepoznala. Kdyby to ale bylo jen tohle...

 Trochu malá vana.

Jessabelle se stěhuje k otci do Louisiany, což je základ k tomu, aby se ta magie projevila. Přece jen, nějaké ty voodoo kořeny v tomhle státě jsou. Jenže zatím to vypadá, že v domě bude akorát strašit. Jessabelle slyší divné zvuky. A pak najde kazety, kde je nahrána matka, jak si s ní povídá. Matka jí chce sdělit tolik z její minulosti. Ale s matkou je něco v nepořádku. Tedy kromě toho, že měla nádor na mozku, na který zemřela.

 Že by za všechno mohla operace?

Trochu se nám to zamotává a Jessie zjišťuje něco o svém životě, stejně tak musí čelit různým podivným událostem. Skoro by to i vypadalo, že by snímek „Jessabelle“ mohl být docela zajímavý, napínavý, ale on takový vy skutečnosti vůbec není. Hlavní hrdinka se velmi rychle stává nudnou a vy víte, že přijde nějaký závěr, který vám doslova zamotá palici. A to se děje., Jenže je to tak křečovité, až jste rádi, že už je konec.

 Tatínek je zvláštní oporou.

„Jessabelle“ je další produkt moderního hororového průmyslu, který má nápad, ale není dotažený do konce. Je to prostě jen zábava, která svou nedokonalost ukazuje i s poslední scénou, která není ničím jiným než snahou tvůrců se zalíbit a mrknout na diváky. Není to proto, že by se chtěli divákům odvděčit, ale prostě jen proto, že už nevěděli coby. Špatný film, který v podstatě nemá hororové momenty. A pokud, tak jen kopíruje jiné.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (béčka, satan)


Přidat komentář