Jezero (1999)

60%
"Jezero" je snímek, který mám prostě rád. Nenáročná, hrozně béčková hororová komedie.

Jezero

Lake Placid

USA, 1999, 82 minut

 

Režie: Steve Miner

Scénář: David E. Kelley

Hrají:

Bill Pullman (Jack Wells)

Bridget Fonda (Kelly Scott)

Oliver Platt (Hector Cyr)

Brendan Gleeson (Šerif Hank Keough)

 

„Jezero“, což je skutečně velmi univerzální český název, kde byl asi problém doplnit to „Placid“, je jedním z těch hororových filmů, které mě sice nepřivedly k tomu, abych se žánru více věnoval, ale přece jen je to jeden z těch, které si člověk pamatuje. „Jezero“ je takový ten typ filmu, na který se snadno podíváte, protože ho v televizi dávali docela často, navíc nezabere ani hodinu a půl čistého času, což také není moc.

Víš, sice jsem mrcha, ale zas je s kamarádkou...

„Jezero“ je označováno jako hororová komedie, což vlastně celkem sedí a snímek navazuje na takové kousky jako Aligátor (to hlavně monstrem) anebo „Piraňa“ (to zase prostředím). Prostě klasický film, kde máte nějakou tu potvoru, která zabíjí, hodíte tam pár vtípků, pár docela snesitelných postav, do toho se šoupne pořádné béčkové klima a jede se v zajetých vlnách.

Tomu se říká, vytáhnout pozdě.

Jezero Placid je místo, kde dojde k nečekané události. Potápěč je v přítomnosti šerifa napaden nějakým očividně velkým tvorem, není přesně jasné, co to je. Alespoň v tomhle snímek udržuje nějaké napětí. Je potřeba případ vyšetřit, a vzhledem k tomu, že se v těle potápěče objeví úlomek podivného zubu, jsou povoláni specialisti z různých oborů včetně paleontologie. Hon na obrovskou obludu může začít.

Jako tele na porážku.

Toho hororu není tolik, ani toho humoru, ale ve vzájemné kombinaci to funguje docela dobře. Je to celkem obyčejné béčko, ale asi u mě trochu zapracoval faktor nostalgie a já mu musím dát alespoň ten slabý nadprůměr. Je to pořádně béčkové, je to hodně levné, je zde všechno, co od béčka čekáte. A to jen vlastně také důvod, proč se mi to zamlouvá. Nejste připraveni na to, že se před vámi rozprostře něco geniálního, ale prostě snadná zábava.

Tenhle krokodýl je mrcha.

„Jezero“ je klasickým žánrovým filmem, který si můžete pustit v podstatě kdykoli a většinou vám ani nezkazí náladu. Není to velká zábava, myslím v tom smyslu, že se asi nebudete moc smát, ale neunudí vás to k smrti, pokud vám tedy tenhle styl filmů nevadí. Co musím ještě zmínit, tak na rok 1999 neskutečně dobré efekty, a tak ani nepřekvapí, že se na snímku podílel Stan Winston.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (příšery, béčka, zvířata, komedie)


Přidat komentář