Jezero 4: Poslední kapitola (2012)

5%
Série "Jezero" se nám konečně uzavřela a já jsem tomu skutečně rád.

Jezero 4: Poslední kapitola

Lake Placid: The Final Chapter

USA, 2012, 86 minut

 

Režie: Don Michael Paul

Scénář: David Reed

Hrají:

Elisabeth Röhm (Šerif Giove)

Yancy Butler (Reba)

Paul Nicholls (Loflin)

Poppy Lee Friar (Chloe)

 

Konečně mám za sebou i čtvrtý díl série „Jezero“, která se začala hororovou komedií v roce 1999 a myslím, že v tu době nikdy netušil, že by z toho mohla být takhle dlouhá – a myslím si, že čtyři díly jsou skutečně hodně – série, která se bude zabývat pořád naprosto tím samým, bude se odehrávat na naprosto stejném místě s naprosto stejnými postavami, které budou mít jen jiná jména a jiné tváře.

Když je hlad, i auto je dobré.

„Jezero 4: Poslední kapitola“ je velmi slibný název a já osobně doufám, že se skutečně jedná o poslední díl, protože tahle série nemá naprosto žádný smysl. Já si myslím, že by i v té televizi měli dávat filmy, které trochu něco navíc přinesou, ale tohle je tak neskutečná recyklace... Na druhou stranu jedná se o jediný díl, kde je nějaká ta postava z předchozího snímku totožná. Neříkám, že je to velké plus – však vůbec není – ale něco je zde trochu odlišného oproti předchozím kusům v sérii. To je sám o sobě důvod, proč stále nejdu na úplnou nulu.

Šerifové se zde střídají jako na běžícím páse.

Jezero je v současné době místem, o kterém se už dobře ví, že jsou zde krokodýli, co mají políčeno na lidské maso. A tak byla celá oblast obehnána elektrickým plotem, který by měl zajistit, že budou lidé chráněni. Jenže nakonec jsou to samozřejmě sami lidé, kdo si dělá problémy. Jednou je plot náhodou otevřen a vjede do něj v noci autobus, který se měl dostat k úplně jinému jezeru. Logika tady pokulhává, a to je jen jeden moment. Problémy jsou s ní v mnohem větší míře.

Reba je asi nesmrtelná.

Předchozí dva filmy se vyznačovaly nízkorozpočtovou produkcí s neskutečně špatným scénářem, téměř neznámými herci a prachbídným napětím, natožpak nějakou, nedej bože, hororovou atmosférou. Snímek „Jezero 4: Poslední kapitola“ je v tomhle směru naprosto stejný. Vrací se Reba z minulého dílu, což je jedna z postav, u nichž jste doufali, že nepřežijí prvních několik minut. Není zajímavá, není cool, i když tak moc chce vypadat. Stejně je to s ostatními charaktery, které jsou vám naprosto ukradené, a to nejen svým vzhledem, ale i svým chováním.

Ošklivá digitální potvora.

„Jezero 4: Poslední kapitola“ je jedním z těch filmů, které mě naprosto ničí tím, jak moc se v některých momentech snaží vypadat jako něco víc, než čím skutečně jsou. Je to béčková absurdnost, ale přitom se v některých scénách tváří jako hlubokomyslný mainstream. Proč se musí takové kraviny brát až tak strašně vážně? Kdyby to byla jen blbost, jízda na střele, bylo by to zajímavější, vtipnější a neotravovalo by vás to. Jenže tohle prostě „Jezero 4: Poslední kapitola“ nesplňuje. Špatné zakončení série. Doufám, že je opravdu poslední.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (příšery, béčka, zvířata)


Přidat komentář