Jízda do pekel 2 (2008)

30%
Pokračování, které se až moc snaží být pro mladé.

Jízda do pekel 2

Joy Ride 2: Dead Ahead

USA, Kanada, 2008, 91 minut

 

Režie: Louis Morneau

Scénář: James Robert Johnston, Bennett Yellin

Hrají:

Nicki Aycox (Melissa)

Nick Zano (Bobby)

Laura Jordan (Kayla)

Kyle Schmid (Nik)

 

Nebudu tvrdit že byl snímek „Jízda do pekel“ nějak extra originální, to rozhodně nebyl, ale smyslem bylo prezentovat snímky jako „Duel“ novému publiku, a to způsobem, který bude modernější a současnému publiku trochu přístupnější. I když co si budeme povídat, ono už je to skoro dvacet let, co byl snímek natočen. S pokračováním „Jízda do pekel 2“ už ale šel tenhle koncept do háje.

Zavolá si odtahovku?

Snímek „Jízda do pekel 2“ se rozhodl, že bude navazovat na původní film z roku 2001 vlastně jen v tom smyslu, že zde bude nějaký kamioňák. V tomhle případě z něj už vidíme více než jsme v původním filmu viděli, není to jen nějaký pomyslný řidič. Prostě si tvůrci řekli, že tohle bude sakra drsnější a ta hra, kterou bude kamioňák s postavami hrát, bude pořádně krvavá.

Trochu větší parta na tripu.

A to se i celkem povedlo, jsou tu nápadité scény, kterým rozhodně nechybí brutalita. Jenže... Na začátku tu máme hned jednu drsnou smrt, mimochodem je na ní vidět, že to všechno bude hodně na efekt. A to také je. Pak už sledujeme čtveřici přátel, kteří jedou, někoho naserou a kamioňák jde po nich. Ani se není čemu divit, protože postavy jsou tím nejslabším článkem celého filmu.

Bude to bolet...

Už od začátku je jasně dané. Kdo tu má být „hrdina“ a kdo skape, i když byste si přáli, aby k tomu došlo mnohem dříve. Hraje se na klasicky odpudivé a otravné postavy, které není možné si zamilovat, není možné jim fandit. Takže skoro začnete fandit kamioňákovi, z kterého se ale klube celkem nezáživný slasherový vrah, který chce, aby si postavy ubližovali vlastně sami. Jenže tak chytré to není.

Drsný...

Americko-kanadský snímek „Jízda do pekel 2“ je přesně z těch filmů, kde už od začátku vím, že mě bude iritovat se na ně dívat. A jo, přesně k tomu došlo. Postavy mi byly tak protivné, až jsem doufal, že všechny zemřou hned na začátku v nějaké hromadné dopravní nehodě. Bohužel se tak nestalo. Dá se to vydržet, jsou tu sem tam dobré nápady, ale byl jsem rád, že to skončilo.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (slasher, mučení, survival, vrazi)


Přidat komentář