Jízda do pekel (2001)

40%
Jeden výlet se mění v boj o holý život, když po vás jde šílený kamioňák.

Jízda do pekel

Joy Ride

USA, 2001, 97 minut

 

Režie: John Dahl

Scénář: Clay Tarver, J. J. Abrams

Hrají:

Steve Zahn (Fuller)

Paul Walker (Lewis)

Leelee Sobieski (Venna)

Jessica Bowman (Charlotte)

 

Co uděláte, když jste fanda snímku „duel“, ale už vám přijde trochu zastaralý a myslíte si, že by bylo fajn ho prezentovat modernímu divákovi trochu jinak, odlišně? Tak v takovém případě natočíte třeba film „Jízda do pekel“, který v podstatě staví na stejném základu jako skvělý „Duel“, ale tvůrci se ho snažili natočit trochu atraktivnější pro tehdejší publikum v roce 2001.

Trojka na výletě.

Aby to bylo divácky zajímavé, objevují se zde herci, kteří jsou divácky vděční, v mnohých případech se jedná o stereotypy. Paul Walker je tu jako Lewis, celkem hezounek, možná trochu naivní, ale rozhodně bratrský typ, který si rozumí se svým starším sourozencem Fullerem (Steve Zahn) a vůbec mu nevadí, že se Fuller chvílemi chová jako naprostý idiot. Sam tam ho totiž i podpoří.

Někdo je asi sleduje.

Společně ještě s Vennou (LeeLee Sobieski) vyrážejí na cestu, která měla být romantickým tripem, ale především díky blbé hře, kterou Lewis a Fuller hrají, se mění v noční můru. Lewis a Fuller se totiž díky nečekané objížďce rozhodnou, že si zkrátí dlouhou chvíli, a tak prostřednictvím radiovysílaček prudí jednoho řidiče kamionu. Jenže ten se nasere a rozhodně se, že je bude pronásledovat.

Asi to dali...

A teď začíná ten správný boj o život, přesně ve snímku „Duel“, kdy vlastně pořádně nevíme, kdo trojici pronásleduje, ale je nám jasné, že tohle bude týpek velmi nebezpečný. A nejen proto, že nechce ukázat tvář. Je to správný psychopat, který si jde za svým a jeho kamión se nezastaví. Je jen na mladých, jestli se jim nějakým záhadným způsobem podaří uniknout a přežít.

Leelee je kus.

Americký snímek „Jízda do pekel“ z mého pohledu nepřináší nic závratně zajímavého. Je to téma, které už bylo do roku 2001 docela dobře vytěženo, ať už snímkem „Duel“, nebo obdobně laděným a také velmi povedeným filmem „Stopař“. „Jízda do pekel“ má sice svůj drive a Leelee Sobieski rozhodně vždy zaujme, ale ani tak to není něco, co by měl drželo v napětí.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (survival)


Přidat komentář