Joker's Wild (2016)

15%
Tihle klauni jsou jeden velký průser.

Joker's Wild

USA, 2016, 71 minut

 

Režie: Christopher S. Lind

Scénář: Ken Del Vecchio a Dylan Bank

Hrají:

Eric Roberts (James Jenning)

Martin Kove (Graham Palace)

Lacy Marie Meyer (Aurora Palace)

Ari Boyland (William Remmington)

 

Zaujal mě jeden komentář, k tomuto filmu, který se objevil na ČSFD a který říkal toto (doslova cituji): „Viděl jsem poslední 2 minuty a přesto mi to stačilo na to, abych věděl, že tohle je... šetřím slovy... 15%“ to, že bude snímek špatný, je tak nějak jasné, na první pohled. Proč se autor komentáře díval na poslední dvě minuty je stejně zarážející jako jeho komentář, který se snaží být chytrácký.

Bang bang ho shot me down...

Samozřejmě, že se na film „Joker's Wild“ nebudete dívat proto, že očekáváte, že to bude skvělý film. Jdete do toho s tím, že to bude sračka, protože i takové filmy jsou, ale to nutně neznamená, že to je film, který vás nebude bavit. I špatný film vás může pobavit. Bohužel tohle skutečně není případ filmu „Joker's Wild“, kde ale přesto můžete najít něco, co vás zaujme.

Měla to být jen premiéra filmu...

V první řadě jsou to třeba klauni, o kterých to asi celkem logicky bude. I když se tedy nabízí podle názvu přítomnost jen jednoho klauna, dokonce i toho batmanovského, ale nakonec jich tu je víc, tedy ve smyslu osob s maskou, která vypadá jako klaun. Není tu ale ani jeden, který by byl nějak víc rozpracovaný, žádné lepší nalíčení, nějaké kvalitnější triky se objeví až u gore, ale ani to není žádná pecka.

Eric Roberts nezklame.

A o co že vlastně jde? O to, že Aurora je majitelkou kina, která se musí vyrovnávat s děsivou a tragickou událostí. Na premiéře filmu o šíleném klaunovi se jeden takový objevil a všechny vystřílel. Aurora chce ale v provozování kina – které musí být sakra ztrátové – pokračovat, a to i přesto, že to vypadá, že děsivým událostem ještě není konec. Navíc se ještě stačí řešit problematika vlastnictví zbraní.

Aspoň má čím se bránit.

Americký snímek „Joker's Wild“ skutečně není velkou peckou, nezachrání to ani Eric Roberts, který si pro sebe vzal relativně dost prostoru, i když svůj part celkem snadno mohl stihnout za hodinku dvě. Děj je průhledný jako stokrát prané slipy a dialogy jsou nejspíš improvizované nebo napsané v pauze na záchod. I tak je ale na film lepší nekoukat, než mu věnovat pár minut a rovnou ho odsoudit.

 

Hodnocení: 15 %

 

Hororové filmy (béčka, vrazi)


Přidat komentář