Juan de los muertos (2011)

70%
Juan a jeho společnost s ručením omezeným.

Juan de los muertos

Španělsko, Kuba, 2011, 92 minut

 

Režie: Alejandro Brugués

Scénář: Alejandro Brugués

Hrají:

Alexis Díaz de Villegas (Juan)

Jorge Molina (Lázaro)

Andros Perugorría (Vladi)

Andrea Duro (Camila)

 

Španělsko-kubánský horor? A navíc zombie komedie? Tohle by mohlo být dobré, anebo by to také mohl být pořádný průser, protože filmy se zombie jsou přece jen už trochu kvantitativně nad míru a hledat mezi nimi něco, co by mohlo být skutečně dobré, je v podstatě jako hledat jehlu v kupce sena. Ale jak to tak vypadá, těch jehel je přece jen víc a nějaká se sem tam najde.

 Juan na to má!

Ano, „Juan de los muertos“ je jedním z těch zombie filmů, které rozhodně stojí za pozornost a které by si fanoušek zombie hororu neměl nechat ujít. Tedy za předpokladu, že má rád zombie komedie, protože i když má snímek vážné momenty, které jsou také povedené, je v něm celou dobu patrný ten nadhled a hravost, s kterou byly některé scény natáčeny. Povedlo se to pak přenést i na diváka.

 Celé eseróčko pohromadě.

Juan je takový na první pohled celkem flákač, který žije ve svém rodném městě na Kubě, když najednou dojde k tomu, že i zde se objeví zombie. Juan má pro strach uděláno, a tak se rozhodne, že je potřeba se zombie v rodném městě zbavit. Rozhodne se, že k tomu přizve i své známé, a jelikož jim to jde od ruky, založí si společnost s ručením omezeným, která je schopna se postarat i o vaše bližní.

 Dobrá trefa.

Ano, Juan a jeho přátelé jsou zabijáci zombie na zakázku a je možné si je najmout. To je spojeno s komickými, ale nakonec i dramatickými momenty, protože se ukazuje, že zbavit se zombie rozhodně není tak jednoduché, jak by se Juanovi zdálo, a skoro to vypadá, že zombie začíná být ve městě víc než lidí. Pokud bude chtít člověk přežít, bude asi nutné odejít. Ale to Juanovo srdce, které je přirostlé k rodnému městu, nechce dovolit.

 Tady je lépe se držet.

Ve snímku je určitě cítit nějaké ty společenské prvky, které jsou na Kubě, chudoba, ale i ono silné vlastenectví, které se postaví proti něčemu novému, zlému, ale především je film dobrý, originální, zábavný, a přitom funguje i v dramatické rovině, kdy i finále je podáno s nadhledem, ale dovede vás přece jen zasáhnout. Kubánci a Španělé s filmem „Juan de los muertos“ trefili do černého.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (zombie, komedie)


Přidat komentář