Kaitei daisenso (1966)

50%
Milé béčko a japonsko-americké koprodukci.

Kaitei daisenso

Japonsko, Itálie, USA, 1966, 90 minut

 

Režie: Hajime Satô

Scénář: Masami Fukushima, Kôichi Ôtsu

Hrají: Shin'ichi Chiba, Peggy Neal, Franz Gruber

 

Nemůžu si pomoct, ale podobné blbiny mě baví. Jsou staré, jsou špatné, jsou místy možná trochu směšné, ale díky tomu mají svoje kouzlo, které se prostě jeví jako jedinečné. A tak mě snímek „Kaitei daisenso“, který je celkově hodnocený jako podprůměrný, nijak nezklamal a minimálně to průměrné hodnocení bych mu směle přiřknul. Ale je pravda, rozhodně to není pro každého.

Zlé příšery.

Japonský koprodukční snímek „Kaitei daisenso“ je v mezinárodní distribuci trochu známější jako „The Terror Beneath the Sea“ nebo „Water Cyborg“. Obojí je přece jen trochu čitelnější než ten japonský název. A celkem snadno pak odhalíte, odkud se bude formovat zlo, které útočí na postavy tohoto filmu, které jsou překvapivě hodně americké. Ale tak však je to snímek koprodukční, nejen japonský.

Moc zlé.

Hlavního hrdinu si tu zahrál Sonny Chiba, který spolu se svou milenkou, také reportérkou, zrovna participují na testu torpéd. Jejich participace tedy tkví v tom, že o tom mají napsat. Jenže se ukáže, že tu je možná trochu zajímavější látka na nějakou tu reportáž, neboť při testu se jim oběma zdá, že ve vodě něco zahlédli. Skoro něco, co by mohlo vypadat jako podvodní člověk. Nebo to byl jen potápěč?

A jsou všude.

Ne, samozřejmě, jen potápěč to nebyl, jednalo se o něco temnějšího, o něco, co žije pod mořem a dokáže tam dýchat. A má tam vlastní město, kam se dostanou právě dvě hlavní postavy. Všechno je to ve studiových kulisách, ale nemůžu si pomoct, když docházelo k té trikově jednoduché proměně, prostě jsem si říkal, že tohle mělo svoje kouzlo, že už se podobné pitominy netočí.

Zachrání je jejich mezinárodní láska?

Japonský koprodukční snímek „Kaitei daisenso“ neuchvátí nějakým promakaným příběhem, popravdě je to v duchu béček, která se natáčela v 50- letech v Americe a v 60. letech v Japonsku. Jednoduché herecké výkony, jednoduché kulisy, jednoduché triky. Ale pokud vás béčka vadí, pokud jim sem tam něco opustíte, dovede vás snímek „Kaitei daisenso“ svou naivitou potěšit.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář