Karl the Butcher vs Axe (2010)

10%
Čtvrtý díl v sérii "Violent Shit" je v podstatě nejhorší.

Karl the Butcher vs Axe

Německo, 2010, 75 minut

 

Režie: Timo Rose, Andreas Schnaas

Scénář: Timo Rose, Andreas Schnaas

Hrají:

Andreas Schnaas (Karl the Butcher)

Timo Rose (Axe)

Magdalèna Kalley (Vendetta)

Eileen Daly (Queen Scara)

 

Když se jedná o snímek, který je minimálně o deset let mladší než jeho předchůdci, očekáváte, že jeho kvalita bude trochu výše. Alespoň v oblasti kvality obrazu. Jenže Andreas Schnaas, tvůrce série „Violent Shit“, se při natáčení tohoto v podstatě čtvrtého dílu k lepší technice nedostal, a my tak sledujeme pořád nekvalitní snímek, na který se špatně kouká nejen kvůli jiným nesporným nekvalitám.

 Pořádná sekyra.

Snímek „Karl the Butcher vs Axe“ je skutečně mnohdy uváděn jako „Violent Shit 4“ nebo jako „Violent Shit 4: Karl the Butcher vs Axe“. Pokračování je to jen v tom, že je zde postava Karla the Butchera, která kolem sebe opět šíří krev a smrt. Krev tedy většinou ne svojí, ale ostatních. Jak název napovídá, tentokrát nebude sám, ale bude k sobě mít parťáka. Anebo budou stát proti sobě?

 Gore nechybí.

Andreras Schnaas spojil síly s Timo Rosem, což je další spíše brakový německý autor, od něhož jsem jako první film viděl právě až spolupráci „Karl the Butcher vs Axe“. Dvě hlavy víc ví, a tak se tvůrci rozhodli, že snímku dají nějaký děj, který v předchozích filmech chyběl. A tak se setkáváme s gangem, kterému velí královna Scara, jež má kolem sebe další ženy a smlouvu s ostatními gangy. Jenže do jejich oblasti se dostal Axe. A vypadá to, že zvěsti zmiňují i Karla.

 Nechybí ani trocha nahoty.

Příběh by se dal v podstatě shrnout tak, že to je malá válka o jedno ničím nezajímavé území. Jeden komentář na ČSFD (v té době jediný) to nazval LARPem, což filmu docela sedí, jen je to LARP, kde se objevuje nahota a sem tam něco vyhřezne. A většinou to není kýla. Překvapivě je slabinou filmu právě gore, které je jednoduše otřesné a to i vzhledem ke standardu předchozích filmů. V nich byly masky a triky prostě lepší.

 Ženské vybrali celkem hezké.

Čtvrtý díl série „Violent Shit“ s názvem „Karl the Butcher vs Axe“ jednoduše sází – poprvé – na herce a jejich výkony, které jsou tragické, protože také tragické být mají. Schnaas a Rose jsou asi kamarádi, spříznění autoři, a tak si natočili něco, co mělo být tributem sérii a jejich tvorbě. Na to, že je to rok 2010, je film ale velmi špatný. Nebude vám ani vadit hnus, ale prostě to, jak je to hrozně natočené.

 

Hodnocení: 10 %

Hororové filmy (gore, hnus, vrazi)


Přidat komentář