Kdo pohlídá Olivera (2017)

70%
Možná by se Oliver líp pohlídal sám.

Kdo pohlídá Olivera

Who's Watching Oliver

USA, Thajsko, 2017, 87 minut

 

Režie: Richie Moore

Scénář: Russell Geoffrey Banks, Raimund Huber a Richie Moore

Hrají:

Russell Geoffrey Banks (Oliver)

Sara Malakul Lane (Sophia)

Margaret Roche (Mama)

Cecilia Belletti (Cecilia)

 

Divní týpci jsou pro horor celkem standardní doménou už jen proto, že jsou z nějakého důvodu oblíbení. Máte radši Hannibala Lectera nebo Clarice Starling? U mě to vyhrává Lecter. A tak se není čemu divit, že tvůrci natáčejí o postavách, které jsou nějakým způsobem vyšinuté. A někdy jsou to skutečně jen magoři, do geniality mají opravdu daleko, respektive nedisponují žádnou.

Oliver je divný chlápek.

A takový je i Oliver (Russell Geoffrey Banks, který je mimochodem spoluautorem scénáře). Když se na Olivera podíváte, je vám jasné, že to není zrovna týpek, který by byl ozdobou mejdanů, pokud by to tedy nebyl ten, z koho si všichni dělají prdel. Je to asociál, sociopat a navíc člověk s psychotickým sklony, což se dozví každá, která s ním jde k němu domů. A že jich je...

Hodně divný.

I když je Oliver na první pohled divný, tak má peníze, má drogy, a na tohle vždycky nějakou klofne, i kdyby to měla být sebevětší smažka. Jen je škoda, že má štěstí většinou na holky, které mají prsa vyspravená silikonem. Ale je fakt, že „Kdo pohlídá Olivera“ je filmem, jenž toho z žen ukáže i o trochu víc. A také je to film pěkně drsný. Ne, Olivera byste nechtěli potkat, už vůbec ne, když jste mladá žena.

Fakt hodně divný.

Hned první scéna filmu ukazuje, jakým směrem se to potáhne a já rozhodně nebudu prozrazovat, co se tady stane. Stojí za to scénu vidět. Mimo jiné i proto, že při jejím zhlédnutí poznáte, jestli vás snímek bude bavit a jestli se na něj budete dívat jen jako na úchylárnu anebo jako na hodně drsný psychologický film, který v sobě nese i určitý nadhled a černohumorný přesah.

Ale holku svázat umí.

Americko-thajský snímek „Kdo pohlídá Olivera“ není podívanou pro každého, ale tohle je film, který mě prostě z principu baví. Tvůrci se nebojí zajít trochu dál, nevadí jim, když ukážou něco víc, je to hodně drsné, možná až přes míru, ale přitom v sobě má snímek příběh, má v sobě poselství a funguje to. Tohle je tvorba, která mě samotného zajímá a rád se na ni vždy podívám.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (gore, mučení, vrazi)


Přidat komentář