Když se zlomí větev (2016)

20%
Co se stane, když se zlomí větev? Většinou to praskne.

Když se zlomí větev

When the Bough Breaks

USA, 2016, 107 minut

 

Režie: Jon Cassar

Scénář: Jack Olsen

Hrají:

Morris Chestnut (John Taylor)

Regina Hall (Laura Taylor)

Romany Malco (Todd Decker)

Michael Kenneth Williams (Roland White)

 

Rovnou se přiznám, že mě naprosto vytáčí ten hollywoodský přístup, kdy natáčím film, kde je sexualita očividně důležitým prvkem, ale kamera a střih dělají všechno pro to, aby divák nic zásadního neviděl. Jasně, je super, že jsou tu holky v sexy pózách, ale to samo o sobě je hrozné pozérství. Když se ta herečka nechce svléknout, to není jiné, která by do toho šla? A když tam nahotu nechce produkce? Tak to bych to raději zabalil.

Že by se někdo díval?

Snímek „Když se zlomí větev“ je přesně tenhle případ. Je to vlastně klasický film o tom, kdy se milá mladá holka mění ve furii, která chce dostat muže, jenž jí nepatří. Tady je to navíc okořeněno tím, ž tenhle muž a jeho manželka si mladou holku pozvou do svého domu, protože je to jejich náhradní matka, v níž má narůst jejich dítě. Manželský pár totiž sám počít nemůže.

Rozhodně se dívá ona.

Manželský pár si zahráli Moriss Chestnut a Regina Hall. Že se Regina nesvlékne, to bylo asi jasné, ale to nebylo potřeba. Navíc sexy scénu zde má, proč ne. Mladou dračicí je Jaz Sinclair, která má pěkné tělo, o čemž se nás snaží kamera docela vehementně snaží přesvědčit. Ale dál se nezajde. Thriller, kde je intimita tak důležitá, ale nahota se zde neobjeví, by prostě neměl mít přístupnost pro děti.

A snaží se ho balit.

Mezi manželem a náhradní matkou se buduje napětí, kdy především ona je tou, kdo má iniciativu. Manžílek vypadá, že jejímu kouzlu nepropadne. Je zde ještě násilnický přítel mladé náhradní matky, díky kterému se začíná odvíjet ona hororovější část tohoto příběhu. Ale v klidu, víc jak trochu napínavý thriller se z toho stejně v žádnou chvíli nestane. Na to je to moc unylé.

Ale on miluje svou manželku.

Americký film „Když se zlomí větev“ je klasickým pozérský thrillerem, který se nebojí nudit nás dlouhými scénami, kde se nic neděje, ale když už dojde na akci, je to klišé na klišé. Není zde žádný překvapivý vývoj, všechno je podle určité šablony, kterou mají tyhle jinak televizní thrillery zažitou. Herci jsou fajn, ale je to jen rutina. Film bez atmosféry, bez čehokoli, co by dokázalo upoutat pozornost hodinu a tři čtvrtě.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář